Łódzkie startuje na podbój świata!

Azja i Afryka to nie tylko coraz modniejsze kierunki podróży urlopowych. Te egzotyczne dla nas kontynenty mogą być również atrakcyjnym celem biznesowym dla polskich firm. Ekspansja na inne kontynenty to pomysł o tyle śmiały, co pociągający, zwłaszcza w epoce bardzo silnej konkurencji, w której lokalne rynki stają się po prostu zbyt ciasne, by gwarantować ekonomiczny rozwój.

Gospodarki krajów azjatyckich i afrykańskich dynamicznie się rozwijają, są więc potencjalnie dobrymi rynkami eksportowymi dla przedsiębiorstw z Europy. Ciągle jednak więcej stamtąd importujemy, niż wysyłamy swoich towarów. Żeby odwrócić ten trend, trzeba tamte rynki poznać bliżej. Będzie ku temu okazja podczas X Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2017.

Jaką rolę w biznesowej ekspansji do Azji i Afryki może odegrać Łódź? Opowiedzą o tym eksperci z obszaru ekonomii, handlu zagranicznego, polityki, prawa i logistyki. Dobrymi praktykami podzielą się ci, którym już się udało zaistnieć na tamtejszych rynkach. Nie zabraknie wątków dotyczących kwestii transportowych, otoczenia politycznego i prawnego, a także specyfiki lokalnych odbiorców.

Zapraszamy na panel pod tytułem ŁÓDŹ HUBEM LOGISTYCZNYM EUROPY ŚRODKOWO-WSCHODNIEJ. PRAKTYCZNE SPOSOBY ZWIĘKSZANIA EXPORTU DO AZJI I AFRYKI, który odbędzie się w poniedziałek, 16 października 2017 roku, w godz. 18.00-19.30 w sali COTTON hotelu Andel’s.

Partner Merytoryczny: