Prelegenci

Przemysław Andrzejak Prezes Zarządu, Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Przemysław Andrzejak Prezes Zarządu, Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Ur. 13. 04.1980 Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego Wydziału Ekonomiczno - Socjologicznego na kierunku finanse i rachunkowość, oraz Wydziału Fizyki i Chemii. Ekspert w projektach restrukturyzacji, konsolidacji grup kapitałowych oraz w fuzjach i przejęciach spółek. Doradca w międzynarodowej promocji gospodarczej oraz strategii promocji regionów i miast. Uczestniczy w wielu specjalistycznych warsztatach, min. w szkoleniu "Transfer Technologii w Stanford University". Członek Rady Fundacji Best Place - European Place Marketing Institute. Pełnomocnik Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi ds. Rozwoju i Promocji Uczelni, a także członek rad nadzorczych i zarządów spółek.

Od 2011 roku Prezes Zarządu Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Przemysław Andrzejak ma bezpośredni wpływ na rozwój i aktywizację środowisk biznesowych województwa Łódzkiego. Był prelegentem podczas wielu znaczących konferencji, m.in. : na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach, Forum Ekonomicznym w Krynicy, Europejskiego Forum Gospodarczego w Łodzi oraz Międzynarodowej Konferencji NBP. Brał udział w licznych, istotnych dla regionu łódzkiego konferencjach. Zasiadał w kapitule konkursu Enactus, podczas którego studenci z całego kraju mają okazję zaprezentować wyniki swojej pracy na forum publicznym. Rokrocznie uczestniczy w konferencji ABSL- jednego z najważniejszych wydarzeń sektora usług dla biznesu w regionie CEE. Uczestniczył w wielu spotkaniach mających znaczący wpływ na rozwój polskiej gospodarki. . Wielokrotnie promował Polskę i region łódzki jako miejsca bardzo atrakcyjne i przyjazne inwestorom. Prywatnie aktywnie wspiera stowarzyszenia i kluby sportowe, a wolny czas poświęca na doskonalenie umiejętności jeździeckich. Jego pasją jest nurkowanie, turystyka historyczna, a także podróże motocyklem.
Hubert AnyżewskiDeloitte Digital CE Hubert AnyżewskiDeloitte Digital CE Założyciel i Prezes uselab, Członek Zarządu od 2007 r. Lider, projektant i przedsiębiorca, od 15 lat specjalizujący się w obszarze Product Experience i Service Design. Pionier i lider w zakresie User Experience Design i Customer Experience w Polsce i Europie Środkowej. Współpracował z kluczowymi uczestnikami ponad 30 rynków w branży usług finansowych, ubezpieczeń, telekomunikacji i informatyki. Współzałożyciel UX Poland, największej konferencji poświęconej tematyce UX w Europie, wygłasza wykłady podczas wielu międzynarodowych wydarzeń. Światowy ekspert Google w dziedzinie strategii produktowej i User Experience, oficjalny Mentor Google dla start-upów. Twórca i dyrektor zarządzający studiów podyplomowych w zakresie User Experience Design w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. Wykładowca z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem, prowadzi zajęcia między innymi w Szkole Głównej Handlowej, na Uniwersytecie Humanistyczno-Społecznym oraz w Collegium Civitas. Udziałowiec i współwłaściciel kilku start-upów zajmujących się nowymi technologiami. Przez ostatnie pół roku pracował i mieszkał w Dubaju (ZEA).
Piotr BaczyńskiPrezes Zarządu, MDH Sp. z o.o. Piotr BaczyńskiPrezes Zarządu, MDH Sp. z o.o. Pracuje w grupie Medort S.A. id 2000 r. Karierę zawodową w branży wyrobów medycznych rozpoczął w MDH (Grupa Medort), w obszarze zarządzania łańcuchem dostaw oraz sprzedaży i marketingu. Jak członek zarządu Medort S.A jest w Grupie odpowiedzialny za pion dystrybucji i produkcji, specjalizując się w zagadnieniach dotyczących strategii i organizacji i dążąc do osiągnięcia spójności procesów i struktur organizacji z jej długoterminową wizją i celami. Zasiada w zarządach kilku podmiotów wchodzących w skład Medort S.A. Posiada tytuł magistra w zakresie organizacji zarządzania oraz MBA. Biegle posługuje się językiem polskim, angielskim i rosyjskim.
Maciej BalcerakPrezes Zarządu, Kuchinox Sp. z o.o.
Sp. K.
Maciej BalcerakPrezes Zarządu, Kuchinox Sp. z o.o.
Sp. K.
Absolwent Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego (specjalizacja Ekonomika i Organizacja Handlu Zagranicznego) oraz Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Łódzkiego, uczestnik programu rozwojowego Management w ICAN Institute, laureat konkursu Polski Kupiec Roku w branży Artykuły Przemysłowe organizowanego przez Stowarzyszenie im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, Międzynarodowe Targi Poznańskie i World Trade Center Poznań. Od dwudziestu lat zarządza firmą handlową Kuchinox Polska Sp. z o.o. Sp. k. z Łodzi, importera i dystrybutora artykułów sanitarnych i metalowych. Spółka w ostatnich latach została wyróżniona m. in. : tytułem Gazeli Biznesu przyznanym wielokrotnie przez dziennik Puls Biznesu, tytułem Diamentów miesięcznika Forbes przyznanym przez tenże dziennik, Certyfikatem Jakości Biznesu „Przedsiębiorstwo Fair Play” otrzymanym od Krajowej Izby Gospodarczej.
Marcin BarańskiPrezes Zarządu, VOX Detal S.A. Marcin BarańskiPrezes Zarządu, VOX Detal S.A. Jako dyrektor generalny zarządza firmami Meble VOX, Składy VOX oraz Profile VOX. Jest również prezesem zarządu VOX Detal S.A. Wcześniej, jako dyrektor ds. marketingu i sprzedaży, a następnie wiceprezes zarządu odpowiadał za obszary marketingu, sprzedaży i logistyki w Grupie Tubądzin. Pełnił również funkcje prezesa zarządu Megastore.pl S.A. oraz dyrektora handlowego Grupy Balex Metal. Marcin Barański jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku finanse i bankowość. Ukończył również program Executive MBA organizowany przez Uniwersytet Illinois oraz Uniwersytet Warszawski, a także General Management Program w Harvard Business School.
dr Jacek BartosiakEkspert do spraw geostrategii, Senior Fellow w Potomac Foundation w Waszyngtonie, Dyrektor Programu Gier Wojennych i Symulacji Fundacji Pułaskiego dr Jacek BartosiakEkspert do spraw geostrategii, Senior Fellow w Potomac Foundation w Waszyngtonie, Dyrektor Programu Gier Wojennych i Symulacji Fundacji Pułaskiego Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, adwokat i partner zarządzający w kancelarii adwokackiej zajmującej się obsługą biznesu. Dyrektor Programu Gier Wojennych i Symulacji Fundacji Pułaskiego. Autor książki „Pacyfik i Eurazja. O wojnie”. Uczestnik debaty na temat sytuacji strategicznej Europy Środkowowschodniej, uwarunkowań geostrategicznych regionu, wypowiada się na ten temat na konferencjach w kraju i zagranicą oraz w mediach. Na ten temat przygotowuje książkę.
Krystian BestryPrezes Zarządu Adaptive Solutions & Advisory Group Krystian BestryPrezes Zarządu Adaptive Solutions & Advisory Group Od 2015 roku Krystian Bestry pełni funkcję Prezesa Zarządu Adaptive Solutions & Advisory Group - wiodącej na rynku polskim firmy doradczej w obszarach outsourcingu usług biznesowych, transformacji przedsiębiorstw, tworzenia centrów usług wspólnych, zarządzania projektami i kontraktami outsourcingowymi. W latach 2007 – 2014, jako Dyrektor Zarządzający Infosys BPO Poland, a później Infosys BPO EMEA, Krystian Bestry był odpowiedzialny za wdrażanie strategii rozwoju i zarządzanie usługami serwisowymi centrów Infosys BPO Ltd. - przedsiębiorstwa należącego do międzynarodowego koncernu Infosys Ltd., będącego globalnym dostawcą zintegrowanych usług doradztwa biznesowego i technologicznego, outsourcingu oraz IT. Współtworzył centra usług m.in. w Polsce, Czechach, Holandii, Irlandii i RPA zatrudniające łącznie ponad 4000 osób. W latach 2004-2007 pracował również jako Dyrektor Operacyjny Europejskiego Centrum Usług Philips Electronics i odegrał kluczową rolę w przejęciu i przeniesieniu usług z Centrów Usług Wspólnych Philips'a w Polsce, Tajlandii i Indiach do struktur Infosys BPO. Krystian Bestry był także jednym z współzałożycieli i wieloletnim Wiceprezesem Zarządu (2009-2015) Związku Liderów Usług Biznesowych ABSL, największej w Polsce i regionie CEE organizacji branżowej zrzeszającej inwestorów z sektora nowoczesnych usług dla biznesu.
Michał Bielawski Wiceprezes Zarządu Adaptive Solutions & Advisory Group Michał Bielawski Wiceprezes Zarządu Adaptive Solutions & Advisory Group Od 2015 roku Michał Bielawski pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu Adaptive Solutions & Advisory Group (CFO i Program Manager) - wiodącej na rynku polskim firmy doradczej w obszarach outsourcingu usług biznesowych, transformacji przedsiębiorstw, tworzenia centrów usług wspólnych, zarządzania projektami i kontraktami outsourcingowymi. Michał Bielawski jest specjalistą w obszarach transformacji biznesowej obszarów finansowo-księgowych, zarządzania zespołami w CUW oraz optymalizacji i kontroli działania centrów usług. W trakcie swojej kariery zawodowej był odpowiedzialny m.in. za finanse i funkcje wsparcia centrów usług w organizacjach Infosys BPO i Philips, projekty optymalizacji działalności centrów usług wspólnych i wdrożenie strategii LEAN dla procesów usługowych. Koordynował w pełni obszar finansów, sprawozdawczości podatkowej, budżetowania i raportowania, kontroli wewnętrznej, ochrony danych osobowych oraz zarządzania powierzchnią biurową CUW. Ma on tez doświadczenie jako Manager Jakości CUW, doświadczenie w zarządzaniu zespołami operacyjnymi i projektami transferu procesów do CUW oraz do dostawców zewnętrznych (outsourcing). Ponadto posiada bardzo szeroką wiedzę i ogromne doświadczenie w kontrolingu na poziomie fabryki/oddziału, kraju, regionu i business unit’u. Michał zrealizował też szereg projektów wdrożenia i optymalizacji procesów rachunkowości zarządczej w spółkach budowlanych i usługowych. Michał Bielawski prowadził projekty transformacji procesów finansowo-księgowych m.in. dla Sanitec Group, Teva, Poyry Polska, Philips Electronics oraz nadzorował projekty dokumentacji i optymalizacji procesów dla m.in. Skanska Poland oraz Polski Cukier SA. W latach 2013-2014 był członkiem Rady Ekonomicznej przy Marszałku Województwa Łódzkiego.
Adam BinkiewiczCzłonek Zarządu, ROEX sp. z o.o Adam BinkiewiczCzłonek Zarządu, ROEX sp. z o.o Absolwent studiów doktoranckich w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie (SGH), Uniwersytecie Warszawskim oraz Uniwersytecie de Cegry-Pontoise. Ukończył Uniwersytet Łódzki, kierunek stosunki międzynarodowe. Od 2012 Manager i Prokurent w DRICON Managing Consultants sp. z o.o. – międzynarodowej firmy konsultingowej zajmującej się doradztwem strategicznym i operacyjnym w zakresie internacjonalizacji, M&A oraz Greenfield Investment dla wiodących przedsiębiorstw z kapitałem niemieckim. Doświadczenie zawodowe związane z rozwojem biznesu zdobywał wcześniej w polskich i zagranicznych firmach m.in. w Niemczech i Holandii. W ROEX sp. z o. o zarządza i doradza w projektach z zakresu: ekspansji na nowe rynki zagraniczne, budowania optymalnej strategii rozwoju, jak również odpowiada za ich operacyjne wdrożenie.
prof. Andrzej BlikleCzłonek Europejskiej Akademii Nauk prof. Andrzej BlikleCzłonek Europejskiej Akademii Nauk Członek honorowy i były prezes Polskiego Towarzystwa Informatycznego. W latach 1990-2010 prezes A. Blikle Sp. z o.o. Honorowy prezes stow. Inicjatywa Firm Rodzinnych i C. im. Adama Smitha. „Człowiek Jakości Roku 2010”. Jego „Doktryna jakości” uzyskała nagrodę Najlepszy poradnik ekonomiczny w konkursie Economicus 2015 oraz nagrodę Kol. Nauk o Przedsiębiorstwie SGH Za najlepszą pracę z zakresu nauk o przedsiębiorstwie w latach 2014-15.
dr Henryka BochniarzPrezydent Konfederacji Lewiatan dr Henryka BochniarzPrezydent Konfederacji Lewiatan Założycielka i prezydent Konfederacji Lewiatan. Pełni funkcję wiceprezydenta BUSINESSEUROPE, największej organizacji pracodawców w UE. Jest wiceprzewodniczącą Rady Dialogu Społecznego. Była Minister Przemysłu i Handlu w rządzie Jana Krzysztofa Bieleckiego, współtwórczyni przemian okresu transformacji ustrojowej. Przewodnicząca Polsko-Japońskiego Komitetu Gospodarczego. Zasiada w radach nadzorczych firm Unicredit S.p.A., FCA Poland SA i Orange Polska. Organizatorka Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie, które służy wypracowywaniu pomysłów na rozwiązanie najbardziej fundamentalnych problemów Europy. W latach 2006-2014 była prezesem Boeinga na Europę Środkową i Wschodnią. Jest autorką wielu publikacji z zakresu makro- i mikroekonomii oraz artykułów prasowych dotyczących aktualnych problemów społeczno-gospodarczych. Zaangażowana w działalność społeczną. Współtwórczyni Kongresu Kobiet i orędowniczka zwiększenia udziału kobiet w życiu publicznym i biznesie.
Tomasz BogusPrezes Zarządu, Bank BGŻ BNP Paribas S.A. Tomasz BogusPrezes Zarządu, Bank BGŻ BNP Paribas S.A. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. W 1999 r. złożył egzamin radcowski. Ukończył studia podyplomowe z zakresu bankowości detalicznej w Banking Administration Institute w USA, a także szkolenia z zakresu zarządzania organizowane przez Harvard Business School oraz INSEAD we Francji.

Od początku swojej kariery zawodowej związany jest z bankowością. W latach 1991-1998 pracował w Powszechnym Banku Gospodarczym, gdzie m.in. pełnił funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Kluczowych Klientów Korporacyjnych. Następnie w latach 1998-2001 był dyrektorem Oddziału Banku Austria Creditanstalt w Łodzi. Od 2001 do 2008 roku pracował w BRE Banku, gdzie do 2006 roku kierował MultiBankiem, a później pełnił funkcję dyrektora zarządzającego w Obszarze Bankowości Korporacyjnej. W latach 2008–2015 był związany z Bankiem Pocztowym, gdzie na początku pełnił funkcję członka Zarządu, a potem prezesa Zarządu. Od początku września 2015 roku jest prezesem Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas SA.
dr Małgorzata BonikowskaPrezes THINKTANK i Centrum Stosunków Międzynarodowych dr Małgorzata BonikowskaPrezes THINKTANK i Centrum Stosunków Międzynarodowych Doktor nauk humanistycznych, specjalizuje się w problematyce stosunków międzynarodowych (ze szczególnym uwzględnieniem Unii Europejskiej) oraz komunikacji w instytucjach publicznych. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego (italianistyka), paryskiej Sorbony (historia i nauki polityczne) i PWST (historia kultury), ukończyła dwa programy studiów doktorskich - w Polsce (PAN) i za granicą. Odbyła także studia specjalistyczne w School of International and Public Affairs (SIPA) Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku w ramach stypendium Fulbrighta. W latach 1995–1998 pracowała jako redaktor w TVP, od 1998 kierowała Centrum Informacji Europejskiej w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej Przygotowała i realizowała rządowy Program Informowania Społeczeństwa o integracji Polski z UE, tworzyła sieć Regionalnych Centrów Informacji Europejskiej. W latach 2001-2008 była ekspertem Komisji Europejskiej i szefem Programu Informacji i Komunikacji KE w Polsce a potem w Bułgarii. Od 1997 roku prowadzi działalność dydaktyczną i naukową, jest wykładowcą akademickim i doradcą rządowym. Autorka ponad 80 publikacji i kilku książek, wypromowała ponad 100 licencjatów, magistrów i dyplomantów.
Krzysztof T. BorkowskiPrzewodniczący Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Województwa Łódzkiego, Wiceprezes Business Centre Club, Kanclerz Loży Łódzkiej BCC Krzysztof T. BorkowskiPrzewodniczący Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego Województwa Łódzkiego, Wiceprezes Business Centre Club, Kanclerz Loży Łódzkiej BCC Doświadczony menedżer i przedsiębiorca, od ponad 20 lat związany z przemysłem farmaceutycznym. Aktywnie wspiera działania Business Centre Club, gdzie pełni funkcję wiceprezesa, na rzecz poprawy warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Jako wieloletni kanclerz Loży Łódzkiej BCC, współpracuje z lokalnymi władzami państwowymi i samorządowymi w tworzeniu przyjaznego klimatu dla przedsiębiorców w naszym regionie. Obecnie przewodniczy Wojewódzkiej Radzie Dialogu Społecznego Województwa Łódzkiego.
Laurence BurgerPartner, Kancelaria Landolt & Koch Laurence BurgerPartner, Kancelaria Landolt & Koch Partner w kancelarii prawniczej Landolt & Koch w Genewie. Kształciła się w Szwajcarii i Stanach Zjednoczonych – w obu tych krajach wpisana jest na listę adwokatów. Laurence specjalizuje się w prowadzeniu spraw w międzynarodowym arbitrażu handlowym oraz w międzynarodowych postępowaniach sądowych. Posiada duże doświadczenie jako arbiter w postępowaniach prowadzonych zgodnie z zasadami wielu międzynarodowych instytucji arbitrażowych, w tym ICSID, ICC, Swiss Chambers, LCIA, SCC. Obecnie jest przewodniczącą Europejskiego Oddziału Instytutu Arbitrów (Chartered Institute of Arbitrators), członkinią Stowarzyszenia Arbitrażowego w Szwajcarii oraz Międzynarodowego Instytutu Arbitrażowego w Paryżu (International Arbitration Institute).
dr Wing-Hn ChungDyrektor Invest Promotion w Invest Hong Kong, Berlin dr Wing-Hn ChungDyrektor Invest Promotion w Invest Hong Kong, Berlin Po ukończeniu studiów magisterskich z zakresu administracji biznesowej pracował jako asystent naukowo-dydaktyczny w Instytucie Zarządzania w Free University Berlin. W tym okresie uzyskał stopień doktora pisząc rozprawę o międzynarodowych spółkach joint venture. Następnie rozpoczął pracę w firmie zajmującej się handlem i produkcją odzieży z siedzibą w Hongkongu i zakładami produkcyjnymi w Chinach. W tym samym czasie spędził kilka lat jako wykładowca wizytujący na kierunku niemiecko-chińskich stosunków gospodarczych w Baptist University in Hong Kong. Jest ekspertem zarówno w zakresie rozwoju makroekonomicznego, jak i handlu międzynarodowego oraz ma duże doświadczenie w zakresie sprzedaży i przywództwa w sektorze prywatnym. Wing-Hin Chung dorastał w Niemczech i jest obywatelem niemieckim. Mówi po niemiecku, angielsku, kantońsku i mandaryńsku. Po dłuższym okresie pobytu w Hongkongu wrócił do Niemiec i mieszka w Berlinie od listopada 2012 roku.
Beata Cichocka - TylmanDyrektor, Innowacje i B+R, PwC Polska Sp. z o.o. Beata Cichocka - TylmanDyrektor, Innowacje i B+R, PwC Polska Sp. z o.o. Odpowiada za obszar Innowacji i B+R w PwC. Wspiera swoich klientów w tym, aby ich działalność innowacyjna była jak najbardziej efektywna i dopasowana do tego, czego rzeczywiście potrzebują, opracowuje strategie innowacyjności, przygotowuje narzędzia, projektuje procedury. Zajmując się zarówno innowacją wewnętrzną, jak i zewnętrzną opiekuje się również rozwojem akceleratorów, w tym koordynuje trzy akceleratory, w które zaangażowane jest PwC Polska. Odpowiada również za usługi związane z pozyskiwaniem i rozliczaniem dotacji i ulg na działalność rozwojową, Jest członkiem Rady Fundacji oraz liderem Grupy podatkowej, zajmującej się ulgami na B+R w ramach Fundacji Koalicja na Rzecz Polskich Innowacji, której PwC jest jednym z członków założycieli. Wśród jej klientów są zarówno średnie i duże przedsiębiorstwa oraz korporacje międzynarodowe, jak również startupy z różnorodnych branż. W dużym zakresie pracuje także z instytutami naukowymi i uczelniami, bardzo często kojarząc i motywując współpracę nauki i przemysłu. Autorka dwóch blogów profesjonalnych, uznany ekspert w doradztwie dla rozwoju innowacyjności i autor wielu profesjonalnych publikacji.
Marek CieślakPrezes Zarządu, "Bionanopark" sp. z o.o. Marek CieślakPrezes Zarządu, "Bionanopark" sp. z o.o.

Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Łódzkiego (1984 r.). Radca prawny – od 1989 r. Ponad 25 lat doświadczenia w administracji publicznej, m.in. dyrektor Biura Senatu RP, wicewojewoda sieradzki, wiceprezydent Łodzi. Ponad 10 lat doświadczenia menadżerskiego, w tym: Prezes Zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Wiceprezes Zarządu MPK, Prezes „Bionanopark” sp. z o.o. w Łodzi. Udział w pracach rad nadzorczych spółek prawa handlowego. W 2008 r. otrzymał nagrodę "Profesjonalny Menedżer Województwa Łódzkiego".

Radny sejmiku województwa łódzkiego dwóch kadencji, twórca i obecnie Wiceprezes Stowarzyszenia Łódzki Obszar Metropolitalny, obejmującego swym zasięgiem 31 jednostek samorządu aglomeracji łódzkiej. Uczestniczył w pracach zespołów przygotowujących strategie rozwojów województwa łódzkiego, aglomeracji łódzkiej i Łodzi.

Prof. dr hab. Sławomir CieślakWiceprezes, Sąd Arbitrażowy Polski Centralnej przy ŁIPH, Prorektor ds. kształcenia Uniwersytetu Łódzkiego Prof. dr hab. Sławomir CieślakWiceprezes, Sąd Arbitrażowy Polski Centralnej przy ŁIPH, Prorektor ds. kształcenia Uniwersytetu Łódzkiego Profesor nadzwyczajny w Katedrze Postępowania Cywilnego I Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego; wybrany na Prorektora UŁ na kadencję 2016 - 2020; prodziekan WPiA UŁ dwóch kadencji: 2008-2012 oraz 2012-2016; profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego; kierownik Zakładu Postępowania Cywilnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego; kierownik Studiów Podyplomowych Prawa Egzekucji Sądowej na WPiA UŁ; redaktor naczelny „Przeglądu Prawa Egzekucyjnego”; członek zarządu Towarzystwa Naukowego Procesualistów Cywilnych z siedzibą w Krakowie.
Włodzimierz CimoszewiczPrezes Rady Ministrów (lata 1996 – 1997) Włodzimierz CimoszewiczPrezes Rady Ministrów (lata 1996 – 1997) Byly premier, marszalek Sejmu, minister spraw zagranicznych, minister sprawiedliwości, prokurator generalny, przewodniczący komisji konstytucyjnej Zgromadzenia Narodowego. W latach 1989-2005 poseł.2007-2015 senator. Doktor nauk prawnych.
Angelika ChimkowskaMenadżer, mentor i mówca Angelika ChimkowskaMenadżer, mentor i mówca Ekspert oswajania zmian dla organizacji biznesowych i osób indywidualnych. Uczy stosowania w biznesie narzędzi pozwalających zespołom na działanie w oparciu o wspólną wizję i cele, nieustanną informację zwrotną oraz zaangażowanie każdego członka zespołu. Absolwentka Executive MBA, SGH oraz UW, a także członkini Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców. Posiada unikalny miks doświadczeń managerskich po obu stronach mocy (marketingu jak i sprzedaży). Pracowała dla wielu znanych marek i firm (m.in. Henkel, Lyreco, L’Oreal). Pracowała jako mentor dla międzynarodowej organizacji Global Professional Woman Network oraz dyrektorów w wielu korporacjach. Autorka książki „Psychologia zmiany w życiu i biznesie”. Książka została nagrodzona przez Polskie Towarzystwo Trenerów Biznesu oraz nominowana przez magazyn „Rzeczpospolita”. 20 września 2017 nastąpiła premiera książki jako audiobooka.
dr Marcin ChłodnickiService Design Polska, projektant usług i wykładowca na Collegium Da Vinci dr Marcin ChłodnickiService Design Polska, projektant usług i wykładowca na Collegium Da Vinci Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu Poznan, Greater Poland District, Poland Wykładowca i pracownik naukowy Collegium Da Vinci, współpracujący także z Katedrą Usług na Wydziale Zarządzaniu Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz prowadząc zajęcia na studiach podyplomowych w wielu różnych uczeniach. Autor pracy magisterskiej pt.: „Reklama usług niematerialnych”. Pracują naukowo, napisał rozprawę doktorską ma temat marketingu i zapewniania jakości usług profesjonalnych, za którą otrzymał nagrodę Senatu uczelni. Doświadczenie zawodowe zdobywał współpracując z wieloma firmami polskimi i międzynarodowymi, w Polsce oraz za granicą. Do grona jego klientów należą: Merill Lynch Investment Emerging Markets – projekt dla Dominet Bank S.A., Western Union|Polska, AIB – projekt dla Banku Zachodniego WBK S.A., Invest Bank S.A., JUST Polska S.A. (wiodąca polska agencja reklamowa), BZ WBK Finanse&Leasing S.A., WBK AIB Investment Fund S.A., Reemtsma Polska S.A., Krajowa Rada Radców Prawnych, HEFRA SA (producent sreber i platerów stołowych) – projekt strategii, stworzenie i uruchomienie sieci sprzedaży detalicznej, sieć detaliczna Minimal (Billa/Reve) – projekt i wdrożenie sklepu modelowego. Specjalności: projektowanie usług, zarządzanie projektowaniem, podejście holistyczne, inclusive branding, customer experience, PSF, usługi B2B, sieci usług, metodologia badań jakościowych.
amb. Tadeusz Chomicki Były ambasador RP w Korei Południowej, Chinach i Mongolii, odznaczony Krzyżem Oficerskim Order Odrodzenia Polski (2015) amb. Tadeusz Chomicki Były ambasador RP w Korei Południowej, Chinach i Mongolii, odznaczony Krzyżem Oficerskim Order Odrodzenia Polski (2015 r.)
Noemi Chudzik, LL.M.Partner, Chudzik i Wspólnicy Radcowie Prawni Spółka Partnerska Noemi Chudzik, LL.M.Partner, Chudzik i Wspólnicy Radcowie Prawni Spółka Partnerska Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego oraz amerykańskiego Stetson University gdzie uzyskała tytuł LL.M., specjalizacja - International Law and Business. Kieruje w Kancelarii Chudzik i Wspólnicy zespołem zajmującym się prawem cywilnym oraz problematyką umów, a także sporami sądowymi. Specjalizuje się w obsłudze podmiotów gospodarczych, głównie sektor budowlany i farmaceutyczny. Opracowuje raporty due diligence dotyczące firm i nieruchomości. W codziennej pracy zajmuje się przede wszystkim problematyką umów, prawem gospodarczym i cywilnym.
prof. nadzw. dr hab. Tomasz CzaplaDziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego prof. nadzw. dr hab. Tomasz CzaplaDziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego Prof. nadzw. dr hab. Tomasz Czapla – wykładowca, z blisko 20 letnim doświadczeniem prowadzi wykłady i konwersatoria w języku polskim i angielskim: z podstaw teorii organizacji i zarządzania, nauki o organizacji, doradztwa personalnego, rozwijania umiejętności osobistych, strategii zarządzania zasobami ludzkimi organizacji, zarządzania wiedzą i kompetencjami, zarządzania kulturą oraz seminaria dyplomowe i magisterskie. Konsultant, trener. Specjalizuje się w realizacji projektów doradczych w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi organizacji oraz zarządzania strategicznego. W swojej ponad 20-letniej karierze zawodowej współpracował z wieloma klientami i instytucjami będąc odpowiedzialny za prowadzenie licznych projektów doradczych w takich obszarach jak: tworzenie systemów kompetencyjnych, budowanie systemów wynagrodzeń, budowanie systemów ocen pracowniczych, wartościowanie stanowisk pracy oraz analiza kultury organizacyjnej. Doktor Nauk Ekonomicznych w dziedzinie Nauk o Zarządzaniu. Pracę doktorską napisał z dziedziny zarządzania strategicznego. Jest autorem ponad pięćdziesięciu artykułów i opracowań naukowych. Aktualnie Kierownik Katedry Zarządzania oraz Prodziekan ds. Studenckich i programowych na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Odbył staże naukowe w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Członek Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami. Prowadził projekty i szkolenia między innymi dla: Bel Polska; Budo-Hurt; PTK Centertel; Centralny Zarząd Poczty Polskiej; Ceri; Eden Springs; Frantschach Świecie; Lafarge Polska; Lek Polska (Sandoz Polska); Mahle Polska; Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji; Ministerstwo Skarbu Państwa; Ministerstwo Gospodarki i Pracy; Nivea Polska; Parker Hanifin Polska; MPK Łódź; PARP; PGE; Philips Lighting Pabianice; Pilkington Polska; PKO BP; PKP; Polfa Pabianice; Polkomtel; Pollena Ewa; Polsnack; PSE; Rentsch Polska; Rosti Polska; Sapa Poland; Schindler Polska; Urząd Miasta Łodzi, Variaex; Zakład Elektroenergetyczny H. Cz. Elsen.
Urszula Czechowicz-GórnaPrezes Zarządu UST-M sp. z o.o. Urszula Czechowicz-GórnaPrezes Zarządu UST-M sp. z o.o. Absolwentka kierunku Finanse i Bankowość, na wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Posiada wieloletnie doświadczenie w branży usług finansowych. W latach 1994-2006 pracowała w czterech bankach komercyjnych (BPH S.A., Bank Handlowy, PKO BP, Fortis Bank) w pionach bankowości korporacyjnej. Od września 2006r. Prezes Zarządu UST-M sp. z o.o. w Tomaszowie Mazowieckim, firmy będącej wiodącym w kraju producentem filtrów do wody, systemu centralnego odkurzania i instalacji sanitarnych. W spółce odpowiada za zarządzanie strategiczne, politykę handlową i całokształt działań finansowych przedsiębiorstwa. Z UST-M związana niemal od początku jej działalności, kiedy to w firmie pracowało 18 osób, a produkty trafiały jedynie na rynek krajowy, czeski i rosyjski. Dziś przedsiębiorstwo współpracuje z 80 klientami z 27 krajów, zatrudnia 86 wykwalifikowanych pracowników
Przemysław DanaPR Manager, LODZistics Logistyczna Sieć Biznesowa Polski Centralnej Przemysław DanaPR Manager, LODZistics Logistyczna Sieć Biznesowa Polski Centralnej International PR Manager w Dziale Współpracy Międzynarodowej. Z ASM-Centrum Badań i Analiz Rynku związany od 2012 roku. Wcześniej przez kilkanaście lat pracował w mediach jako dziennikarz oraz szef redakcji (m.in. TV Biznes, Dziennik Łódzki, Express Ilustrowany, TVP Katowice, TVP Łódź, portal mmlodz.pl). Specjalista w zakresie organizacji eventów i zarządzaniu projektami promocyjnymi. Od początku był zaangażowany w tworzenie LODZistics Logistycznej Sieci Biznesowej Polski Centralnej. Przez trzy lata organizował także popularny w Łodzi cykl plenerów fotograficznych Foto Dej, połączonych z wystawami pokonkursowymi. W ASM odpowiada za promocję firmy i prowadzonych przez nią projektów w kraju i za granicą. Ponadto realizuje m.in. działania promocyjne w ramach programów Ministerstwa Gospodarki: Branżowy Program Promocji Branży Stolarki Okiennej i Drzwiowej (obejmujący swoim zasięgiem 5 krajów: Włochy, Niemcy, Francja, Czechy, Szwecja) oraz Program Promocji Ogólnej na rynku Algierii. Prywatnie zapalony narciarz, żeglarz i miłośnik żużla. Lubi podróżować, interesuje się motoryzacją, filmem, polityką międzynarodową i gospodarką.
Dorota DąbrowskiDyrektor Zarządzający, Amerykańska Izba Handlowa w Polsce (AmCham) Dorota DąbrowskiDyrektor Zarządzający, Amerykańska Izba Handlowa w Polsce (AmCham) Odpowiada za prace Izby jako organizacji opartej na członkostwie, wspierającej tworzenie sprzyjającego klimatu dla działalności gospodarczej w Polsce. Od momentu przejęcia swojej funkcji rozwija organizację AmCham, która liczy obecnie ponad 330 członków. Osiemnaście aktywnie działających zespołów z powodzeniem realizuje misję i zadania stawiane przez członków AmCham. Dorota Dabrowski działała w komitecie wykonawczym organizacji AmChams w Europie, była jednym z założycieli stowarzyszenia Polish Professional Women Network (PWnet) oraz jurorem konkursów „Złote Spinacze” Polskiego Stowarzyszenia PR, Arts & Business Awards i Students in Free Enterprise (SIFE). Prezentuje zagadnienia dotyczące środowiska gospodarczego i politycznego w Polsce, a także prowadzi spotkania i dyskusje panelowe. Przed rozpoczęciem pracy w AmCham, przez 10 lat kariery w biznesie pełniła funkcję m.in. dyrektor Cargo Partner Spedycja, księgowej w Shell Polska i PriceWaterhouse, a także była dziennikarką Warsaw Business Journal. W 1992 r. ukończyła ekonomię i slawistykę na Lawrence University w Appleton w stanie Wisconsin. W 1998 r. ukończyła studia MBA przy University of Calgary. Ma tytuł Kompetentnego Mówcy (Toastmasters) i współzałożyła stowarzyszenia MBA Club w Polsce. Wychowała się w Teksasie, a od 1992 r. mieszka i pracuje w Polsce.
Robert FintakPrezes Zarządu, Terra Hexen Sp. z o.o. Robert FintakPrezes Zarządu, Terra Hexen Sp. z o.o. Absolwent studiów MBA Akademii Koźmińskiego, Europejskiej Akademii Dyplomacji i Akademii Obrony Narodowej, Posiada uprawnienia pełnomocnika systemu ISO 27001 ds. zarządzanie bezpieczeństwem informacji. W 2014 roku uhonorowany tytułem absolwenta VIP Uniwersytetu Łódzkiego i Menedżera woj. Łódzkiego na poziomie strategicznym. Jest członkiem Rady Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Społecznik, wielokrotnie nagradzany godłem Solidna Firma 2005, 2008, 2010, Łódzko-Ludzko odpowiedzialni, Quality International 2013, Brązowy Laur 2005, dwukrotnie otrzymał list z podziękowaniem od Prezydenta RP.
Agnieszka FirstWiceprezes Zarządu, Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Agnieszka FirstWiceprezes Zarządu, Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Z wykształcenia mgr inż. budownictwa lądowego, specjalista ds. funduszy europejskich. Samorządowiec z wieloletnią praktyką: w Starostwie Powiatowym w Bełchatowie. Kierowała wydziałami rozwoju powiatu, promocji, wsparcia przedsiębiorczości, inwestycji i zamówień publicznych. Radna rady miejskiej w Zelowie (druga kadencję), obecnie pełniąca funkcję Przewodniczącej Rady. Wykładowca Społecznej Akademii Nauk. Inicjatorka wielu akcji społecznych na rzecz wyrównania szans mieszkańców wsi i małych miasteczek.
Michał FrąkDziennikarz, Gazeta Wyborcza Michał FrąkDziennikarz, Gazeta Wyborcza Największego opiniotwórczego dziennika w Polsce. Z tytułem związany od 1998 roku. W tym czasie przeprowadził setki wywiadów ze znanymi osobami biznesu i polityki. Jego rozmówcami byli na przykład Tony Blair - premier Zjednoczonego Królestwa w latach 1997-2007, Condoleezza Rice – 66. Sekretarz Stanu w administracji prezydenta USA George’a W. Busha czy Jeffrey Sachs - doradca wielu rządów krajów Europy Wschodniej podczas transformacji od komunizmu do ekonomii rynkowej. Oprócz publikowania w kraju, teksty Michała Frąka ukazywały się również za granicą. Jego artykuły o tematyce biznesowej drukowały tak prestiżowe europejskie dzienniki, jak francuski Le Monde, hiszpański El Pais czy włoska La Stampa. Dziennikarz był wyróżniany wieloma nagrodami. Na przykład tytułem Honor Academicus, przyznawanym wspólnie przez wszystkie uczelnie publiczne w Łodzi, skąd pochodzi.
Rafał GórskiPrezes Zarządu, Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO) Rafał GórskiPrezes Zarządu, Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO) Od 1995 roku na służbie publicznej po stronie obywateli. Zaangażowany w kampanie obywatelskie, m.in. Tiry na tory, Obywatele decydują, Konstytucja dla obywateli. Felietonista Tygodnika Wprost, Tygodnika Solidarność, Super Expressu i Miasto Ł.
Adam Lesław GodawskiWspółzałożyciel i Prezes rodzinnej firmy OMEGA Pilzno Godawski & Godawski Sp. z o. o. Adam Lesław GodawskiWspółzałożyciel i Prezes rodzinnej firmy OMEGA Pilzno Godawski & Godawski Sp. z o. o. Pasjonat motoryzacji, który swoje hobby zamienił w biznes. Wraz z bratem Mariuszem od 25 lat zarządza grupą kapitałową OMEGA Pilzno w której w skład wchodzi flota 700 pojazdów ciężarowych, autoryzowane serwisy samochodów ciężarowych, stacja paliw oraz Podkarpacki Park Logistyczny skupiający w sobie 5 magazynów wysokiego składowania. Jako Prezes i Dyrektor Zarządzający obecnie zajmuje się wyznaczaniem wizji rozwoju firmy, bieżącym zarządzaniem całością grupy i nadzorem działów strategicznych firmy. Częsty gość i prelegent paneli eksperckich oraz debat podczas branżowych kongresów i konferencji. W 2007 r. otrzymał nagrodę w konkursie „Przedsiębiorca roku” w kategorii Usługi. Uczestnik wielu szkoleń z zakresu zarządzania zespołem i motywowania pracowników. Absolwent Management Academy 2015 - rocznego, kompleksowego programu budującego kompetencje zarządzania, adresowanego do kadr menedżerskich najwyższego szczebla, organizowanego przez jedną z najlepszych na świecie stowarzyszeń ICAN Institute. Podczas Gali Honorowej „Złotej Setki Firm Podkarpacia 2017” Grupa Omega Pilzno otrzymała wyróżnienie w kategorii specjalnej jako Kreator Podkarpackiej Przedsiębiorczości 2016.
Ewa GołębiowskaWspółinicjatorka i Dyrektorka Zamku Cieszyn Ewa GołębiowskaWspółinicjatorka i Dyrektorka Zamku Cieszyn Współinicjatorka i dyrektorka Zamku Cieszyn, pierwszego regionalnego ośrodka w Polsce promującego dobry design wśród firm oraz w sektorze publicznym. Zamek wspiera innowacyjne przedsięwzięcia w wielu dziedzinach życia, nie tylko biznesie, sam będąc unikalnym przykładem połączenia historii i nowoczesności. Ewa Gołębiowska aktywnie uczestniczy w wielu europejskich sieciach współpracy, jak SEE Platform, DME Award czy EIDD Design for All. Tej ostatniej organizacji, działającej na rzecz poprawy jakości życia poprzez wdrażanie zasady projektowania dla wszystkich, przewodniczyła od 2013 do 2017 roku. Jest ekspertem PARP w dziedzinie designu. Była nominowana przez radiową „Trójkę” do tytułu Kulturystka Roku, zdobywczyni Perły Polskiej Gospodarki. Ceni rodzinę i przyjaźń, lubi podróżować, czytać i gotować, o czym pisze w blogu Ewy (www.zamekcieszyn.pl/blog-ewy/)
Jacek GrudzieńDziennikarz Jacek GrudzieńDziennikarz Przez wiele lat związany z Radiem Łódź i TVP. Przez cztery lata do 2016 roku kierował TVP Łódź. Laureat wielu prestiżowych konkursów dziennikarskich. Zdobył nagrodę pisma „Press” dla Najlepszego Dziennikarza Regionu Łódzkiego, laureat ogólnopolskich konkursów imienia Orłowicza i Złote Formaty. Zwycięzca konkursu TVP PiK za najlepszy program kulturalny (2011). Na Przeglądach i Konkursach Twórczości Oddziałów Terenowych zdobył dwie nagrody - jedną za „Rozmowę Dnia” i jedną za cykl o wybitnych łodzianach ,,Łódzcy Europejczycy’’. Za osiągnięcia dziennikarskie wyróżniany między innymi przez środowisko akademickie i organizacje pozarządowe. Autor filmów dokumentalnych, właściciel firmy producenckiej, a także nauczyciel akademicki.
Adam HaertleRedaktor naczelny, ZaufanaTrzeciaStrona.pl, doradca R&D, IMMUSEC, analityk zagrożeń, White Cat Security Adam HaertleRedaktor naczelny, ZaufanaTrzeciaStrona.pl, doradca R&D, IMMUSEC, analityk zagrożeń, White Cat Security Twórca i redaktor naczelny jednego z najpopularniejszych serwisów poświęconych bezpieczeństwu. Bezpiecznik z powołania i zamiłowania, zapalony prelegent i trener, bawiący i uczący słuchaczy w kraju i za granicą. Przez ostatnie kilkanaście lat odpowiadał za kwestie bezpieczeństwa informacji w UPC Polska. Dzisiaj skupia się na opisywaniu zagrożeń w świecie cyber i edukacji użytkowników.
Mariusz HaładyjPodsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju Mariusz HaładyjPodsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju 9 grudnia 2015 r. powołany na stanowisko Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju. W 2002 r. rozpoczął pracę w Kancelarii Adwokackiej w Lublinie. Od 2003 r. był zatrudniony w Najwyższej Izbie Kontroli. W roku 2006 odbył staż w Stałym Przedstawicielstwie RP przy Unii Europejskiej w Brukseli w Wydziale ds. Kontaktów Gospodarczych. Od 2006 r. pracował w Ministerstwie Finansów w Departamencie Kontroli Skarbowej w Wydziale Kontroli Gospodarowania Mieniem Skarbu Państwa na stanowiskach najpierw głównego specjalisty, a od 2007 r. na stanowisku naczelnika wydziału. Od 2008 r. był zatrudniony w Ministerstwie Gospodarki w Sekretariacie Ministra na stanowisku najpierw naczelnika wydziału ds. eksperckich i koordynującego pion obsługi dokumentacji, a od 2009 r. na stanowisku zastępcy dyrektora nadzorującego pracę wydziałów prawa gospodarczego i finansowego oraz samodzielne stanowiska ds. eksperckich. Od lutego 2012 r. do grudnia 2015 r. podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki. Ukończył magisterskie studia prawnicze na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz podyplomowe „Prawo spółek” na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył także aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie oraz aplikację kontrolerską w Najwyższej Izbie Kontroli. Jest radcą prawnym.
Michał HertelDyrektor marketingu w MakoLab SA Michał HertelDyrektor marketingu w MakoLab SA Dyrektor marketingu w firmie MakoLab SA, Absolwent Wydziałów Zarządzania i Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych i Politycznych Uniwersytetu Łódzkiego. Od prawie 20 lat związany z zarządzaniem i marketingiem cyfrowym, zarówno po stronie firm jak i agencji interaktywnych. Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu budżetami marketingowymi, opracowywaniu strategii komunikacji czołowych polskich marek jak i doradztwie biznesowym na rzecz globalnych koncernów w Polsce i za granicą. Zaangażowany w działania na rzecz marek związane z transformacją cyfrową.
Betty Siu Ping HoDyrektor Hong Kong Economic and Trade Office, Berlin Betty Siu Ping HoDyrektor Hong Kong Economic and Trade Office, Berlin Urodziła się i wychowała w Hongkongu. W 1991 roku ukończyła studia licencjackie w Chinese University of Hong Kong. Po studiach rozpoczęła pracę w administracji rządowej Hongkongu, gdzie w ramach Departamentu Pracy zajmowała się promocją praw pracowników oraz relacjami pracodawców i pracowników. W 1996 roku otrzymała tytuł magistra prawa na University of London i dołączyła do Służby Administracyjnej rządu Hongkongu, która składa się z wszechstronnie wykfalifikowanych zawodowych administratorów odgrywających kluczową rolę w rządzie Specjalnego Regionu Administracyjnego Hongkongu. Była kierowana do pracy w wielu biurach i departamentach politycznych z naciskiem na główne obszary działalności rządowej – Departament Spraw Wewnętrznych (1996 r.), Biuro Informacyjne i Technologii Informacyjnej (1998 r.), Biuro Mieszkaniowe, Planowania i Gruntów (2000 r.), Ekonomiczne i Handlowe Biuro Hongkongu w San Francisco (2004 r.), Biuro Pracy i Opieki Społecznej (2008 r.), Biuro Prezesa Urzędu (2011 r.) oraz Powiatowe Biuro Yau Tsim Mong (2012) – by następnie otrzymać aktualne stanowisko w Hong Kong Economic and Trade Office in Berlin. W czasie służby w wymienionych biurach i departamentach była zaangażowana w formułowanie polityki, alokację zasobów, realizację dużych programów rządowych, kontakt z mediami i promocję interesów Hongkongu w innych krajach.
Tomasz JakubiecDyrektor Biura Strategii Miasta w Departamencie Prezydenta Urzędu Miasta Łodzi Tomasz JakubiecDyrektor Biura Strategii Miasta w Departamencie Prezydenta Urzędu Miasta Łodzi Od marca 2012 r. jest Dyrektorem Biura Strategii Miasta w Departamencie Prezydenta Urzędu Miasta Łodzi, wcześniej w okresie maj 2008 r. – marzec 2012 r. pełnił funkcję kierownika Oddziału Strategii Rozwoju Miasta. Aktywny uczestnik procesu partycypacyjnego tworzenia dokumentów strategicznych, w tym Strategii Zintegrowanego Rozwoju Łodzi 2020+. Koordynator i uczestnik projektów z zakresu łączenia elementów planowania strategicznego, rewitalizacji i zrównoważonego rozwoju (URBAN Matrix, GPPinfoNET, SWITCH, URBACT Building Healthy Communities). Doktorant Ekonomii na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego, mgr inż. zarządzania ze specjalnością w zakresie ochrony środowiska. Pasjonat mobilności pieszej i idei rozwoju trwałego.
Andrzej JankowskiBurmistrza Strykowa Andrzej JankowskiBurmistrz Strykowa

ur. 02.01.1956 roku w Brzezinach. W latach dziewięćdziesiątych i na początku XXI wieku był radnym Rady Miejskiej w Strykowie. W 2002 roku pełnił funkcję Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Stryków. Od 2005 roku nieprzerwanie sprawuje funkcję Burmistrza Strykowa.

Dzięki bezpośredniemu zaangażowaniu Pana Andrzeja Jankowskiego w tworzenie warunków dla rozwoju Gminy Stryków a szczególnie przyjaznej atmosfery dla inwestorów od lat nieprzerwanie wzrasta ich liczba w gminie. Aktywnie działa na rzecz rozpowszechniania informacji o działalności klubów sportowych oraz jest orędownikiem zasady, by kluby takie powstawały we wsiach. Wskutek jego zachęt powstały kluby: Ludowy Klub Sportowy „Tymianka”, Klub Sportowy Gozdów, Bratoszewicki Klub Sportowy, Ludowy Klub Sportowy Pludwiny, Ludowy Klub Sportowy „Polonia” Niesułków i Ludowy Klub Sportowy Ogniki Koźle, skupiając dzieci młodzież ze wsi, która uprawia takie dziedziny sportu, jak piłka nożna, koszykówka i tenis stołowy. Działania jego osoby bardzo przyczyniły się, że odbywające się w Strykowie Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Motocrossie przyciągają rzeszę kibiców oraz zawodników z całej Polski.

Piotr JankowskiDyrektor Zarządzający Globalnym Centrum Usług Fujitsu w Łodzi Piotr JankowskiDyrektor Zarządzający Globalnym Centrum Usług Fujitsu w Łodzi Piotr Jankowski pełni od 2015 roku funkcję dyrektora zarządzającego Globalnego Centrum Usług Fujitsu w Łodzi, kierując pracą sześciu linii biznesowych firmy. Ukończył studia na Politechnice Łódzkiej oraz Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Karierę zawodową rozpoczął w 2004 roku, związany był z branżami produkcyjną, marketingową i aż do chwili obecnej - IT. Pracę w łódzkim centrum Fujitsu, będącym jednym z największych pracodawców w regionie, zaczął w 2011 roku.
Paweł JaroszekCzłonek Zarządu, Zakład Ubezpieczeń Społecznych Paweł JaroszekCzłonek Zarządu, Zakład Ubezpieczeń Społecznych Od stycznia 2014 r. Członek Zarządu Nadzorujący Pion Finansów i Realizacji Dochodów odpowiadający m.in. za zapewnienie płynności finansowej Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz zarządzanie aktywami Funduszu Rezerwy Demograficznej. Audytor tytularny Komisji Kontroli ISSA oraz wiceprzewodniczący Komisji Technicznej ISSA ds. poboru składek z tytułu ubezpieczenia społecznego, a także Przewodniczący Komitetu Sterującego w ramach Europejskiej Sieci ISSA (IEN). Karierę zawodową rozpoczął od pracy w Departamencie Gospodarki Pieniężnej Banku Energetyki SA. Z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych związany od 1999 r. początkowo jako Naczelnik Wydziału, później Wicedyrektor i Dyrektor Departamentu. W latach 2008-2010 Członek Zarządu Krajowego Funduszu Kapitałowego SA. Specjalista w dziedzinie finansów. Absolwent ekonomii oraz prawa, a także podyplomowych studiów menedżersko-finansowych oraz z zakresu rachunkowości finansowej i zarządczej. Słuchacz studiów doktoranckich Doctoral Programme in Management and Economics w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Dariusz Joński Polski polityk i samorządowiec, w 2010 wiceprezydent Łodzi, poseł na Sejm VII kadencji Dariusz Joński Polski polityk i samorządowiec, w 2010 wiceprezydent Łodzi, poseł na Sejm VII kadencji (ur. 12 stycznia 1979 w Łodzi). Absolwent ekonomii na Politechnice Łódzkiej i podyplomowego studium prawa i administracji na Uniwersytecie Łódzkim. Samorządowiec, polityk w 2010 wiceprezydent miasta Łodzi, radny Rady Miejskiej w Łodzi, radny sejmiku łódzkiego IV kadencji, Poseł na Sejm VII kadencji.
Sławomir KarasińskiRadca prawny, Partner Kancelarii Fortak & Karasiński Radcowie Prawni Spółka Partnerska Sławomir KarasińskiRadca prawny, Partner Kancelarii Fortak & Karasiński Radcowie Prawni Spółka Partnerska Radca Prawny Sławomir Karasiński jest partnerem Kancelarii odpowiedzialnym za obsługę w zakresie europejskiego prawa gospodarczego i podatkowego oraz prawa farmaceutycznego. Mec. Karasiński wspiera jednocześnie w obszarze porad prawnych związanych z rynkiem nieruchomości. Istotną część jego praktyki zajmuje obsługa podmiotów gospodarczych z udziałem wspólników z obszaru UE oraz USA, Kanady. Ukończył Międzynarodowe Prawo Handlowe oraz Międzynarodowy Arbitraż (Haga 2000), Międzynarodowe Prawo Porównawcze (Graz1998),Europejskie Prawo Gospodarcze i Podatkowe (LL.M "Pallas" 2002/2003), jak również Prawo Własności Intelektualnej (Macao, 2005).
Juliusz KaszyńskiDziennikarz Juliusz KaszyńskiDziennikarz W mediach od ponad 20 lat. Dziennikarz min. TVN, Programu III PR, Wirtualnej Polski. Reporter, producent, wydawca i prezenter. Aktualnie prowadzi w TVN24 programy: Teleserwis i Superwizjer Studio. Jest też wykładowcą Uniwesytetu SWPS.
Michał KijewskiRadca prawny, założyciel oraz wspólnik Kijewski, Graś Kancelaria Prawna Michał KijewskiRadca prawny, założyciel oraz wspólnik Kijewski, Graś Kancelaria Prawna Specjalizuje się w tematyce obrotu nieruchomościami, obejmującej pełen zakres spraw związanych z inwestycjami w nieruchomości, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii ich zabudowy oraz zagospodarowywania. Ma gruntowną wiedzę z dziedziny reprywatyzacji majątku nieruchomego i zagadnień dotyczących użytkowania wieczystego. Jest doświadczonym negocjatorem oraz pełnomocnikiem procesowym. Prowadzi rozmaite postępowania sądowe i arbitrażowe, głównie z zakresu prawa cywilnego, ale także w obszarze prawa handlowego. Poszukuje dla klientów rozwiązań kompromisowych i pomaga w ugodowym zakończeniu zaistniałych sporów. Biegle włada językiem angielskim. Wybrane projekty prowadzone w ostatnim czasie: • kompleksowa obsługa prawna przy procesie inwestycyjnym oraz procesie sprzedaży projektów centrów handlowych • obsługa procesów inwestycyjnych projektów mieszkaniowych • kompleksowa obsługa prawna farm wiatrowych • przygotowanie umów inwestycyjnych przejęcia spółek (wraz z due diligence) notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych • przygotowanie pełnej procedury związanej z łączeniem transgranicznym spółek • obsługa sporów sądowych z udziałem spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych
Robert Kobylański Wiceprezes Asseco Data Systems S.A. Robert Kobylański Wiceprezes Asseco Data Systems S.A. Robert Kobylański jest absolwentem Politechniki Łódzkiej, gdzie w 1992 roku uzyskał tytuł magistra inżyniera. Karierę zawodową rozpoczął w Centrum Komputerowym Zeto S.A. w Łodzi, początkowo w obszarze utrzymania systemów IT, Komunikacji Masowej, Data Center. Od 2008 roku pełnił funkcję wiceprezesa zarządu, a w latach 2009 – 2015, prezesa zarządu. Od roku 2016 Robert Kobylański jest wiceprezesem Asseco Data Systems S.A., która powstała poprzez zintegrowanie w jednej spółce różnorodnych kompetencji i wieloletnich doświadczeń blisko tysiąca ekspertów i specjalistów IT z ośmiu firm. ADS dysponuje szerokim i unikalnym zestawem rozwiązań, wiedzą ekspercką, co pozwala jej być wiarygodnym partnerem w tworzeniu, rozwijaniu i utrzymaniu systemów informatycznych oraz specjalistycznych usług.
Cezary KocikWiceprezes Zarządu, mBank S.A. Cezary KocikWiceprezes Zarządu, mBank S.A. Jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku Finanse i Bankowość. W 2015 r. ukończył Advanced Management Program (AMP 189) w Harvard Business School. Posiada licencję maklera papierów wartościowych.

Od początku swojej kariery zawodowej związany jest z bankowością. W latach 1994 – 1996 pracował w Domu Maklerskim Banku PBG jako makler papierów wartościowych. W 1996 rozpoczął pracę w Banku PBG jako główny specjalista w Departamencie Bankowości Inwestycyjnej, gdzie odpowiadał m.in. za przygotowanie i realizację transakcji zakupu spółek strategicznych. W latach 1997 – 2000 skutecznie przeprowadził szereg procesów restrukturyzacyjnych kredytów korporacyjnych w Banku BPG, a następnie w strukturach jego spadkobiercy – Banku Pekao SA. W latach 2000-2004 pracował na stanowisku Dyrektora Oddziału Banku Pekao SA w Łodzi, wówczas 5 największego oddziału w strukturze Pekao SA.

Od 2004 r. współtworzy bankowość detaliczną mBanku: początkowo w obszarze ryzyka kredytów detalicznych, a następnie w obszarze sprzedaży i procesów biznesowych, gdzie m.in. wdrożył system CRM oraz istotnie zwiększył efektywność kluczowych procesów sprzedażowych w kanałach zdalnych. Od kwietnia 2012 r. pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu.
Maciej KokotekDyrektor Zarządzający Łódzki Dom Biznesu Sp. z o.o. Maciej KokotekDyrektor Zarządzający Łódzki Dom Biznesu Sp. z o.o. Ukończył Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego oraz studia podyplomowe z zarządzania zasobami ludzkimi. W latach 2003-2006 jako Dyrektor kierował pracami biura w samorządzie rolniczym województwa łódzkiego gdzie współpracował z najważniejszymi instytucjami i organizacjami pozarządowymi branży rolniczej w kraju i zagranicą. Przygotowywał i uczestniczył w wielu projektach z dziedziny rozwoju kompetencji, kreatywności, przywództwa i współpracy międzynarodowej. Pierwszy Dyrektor Instytutu Badań nad Parlamentaryzmem i Piotrkowskiego Centrum Edukacji. Od powstania w 2008 r. do 2016 r. Dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi, odpowiedzialny za wdrażanie 3 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 i 2014-2020 dla sektora nauki, przedsiębiorstw i samorządów. Ukończył studia doktoranckie na Wydziale Zarządzania UŁ. Główne zainteresowania naukowe skupia wokół obszaru kreowania, rozwoju i zarządzania marką oraz personal brandingu. Biegacz amator, zdobywca Korony Maratonów Polski.
Jan KolańskiPrezes Zarządu, Colian Holding S.A. Jan KolańskiPrezes Zarządu, Colian Holding S.A.(tbc) Główny akcjonariusz i prezes zarządu jednej z największych firm spożywczych w Polsce. Swoją działalność biznesową zapoczątkował w 1990 roku od produkcji ziół i przypraw. Dzięki odważnym decyzjom biznesowym i śmiałym akwizycjom w portfolio holdingu znajdują się cenione marki słodyczy: Goplana, Solidarność, Jutrzenka, Familijne, Grześki, Jeżyki, Akuku!, Elizabeth Shaw; napojów Hellena oraz przypraw Appetita i bakalii Siesta. Jest prezesem Klastra Spożywczego Wielkopolski Południowej oraz wiceprezesem POLBISCO - Stowarzyszenia Polskich Producentów Wyrobów Czekoladowych i Cukierniczych. Członek Wielkopolskiej Rady Trzydziestu, prestiżowego organu doradczego powołanego przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Wielokrotnie nagrodzony za znaczące osiągnięcia biznesowe, gospodarcze oraz wspieranie lokalnej działalności sportowej, naukowej i kulturalnej. Laureat prestiżowych konkursów: Przedsiębiorca 25-lecia Wolności RP, Biznesowa Osobowość Roku 2015, Dynamiczny Przedsiębiorca edycja 2014 roku, Renomowany Przedsiębiorca Roku 2014, Srebrny Parasol KIG 2011, Biznesmen Roku 2008, Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP 2008 roku oraz Top Manager 2007 roku. Wyróżniony Odznaką Honorową Ministra Gospodarki za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej.
Wojciech KoneckiDyrektor Generalny, Członek Zarządu CECED Polska, Związek Pracodawców AGD Wojciech KoneckiDyrektor Generalny, Członek Zarządu CECED Polska, Związek Pracodawców AGD Urodzony w 1967 roku, w 1991 roku ukończył SGPiS/SGH uzyskując tytuł magistra ekonomii. Przez 20 lat pracował w branży producentów AGD na szczeblach managerskich i dyrektorskich. Od 2004 roku prowadzi związek pracodawców AGD, CECED Polska, który zajmuje się m.in. reprezentacją przemysłu wobec administracji państwowej oraz parlamentu i mediów, a także badaniem rynku i analizami ekonomicznymi. Jest także przewodniczącym Komitetu ds. sprzętu elektrycznego powszechnego użytku Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, jako przedstawiciel Polski został wybrany do Rady Administracyjnej (Board of Officers) CENELEC – europejskiej organizacji normalizacyjnej.
prof. Grzegorz W. KołodkoWiceprezes Rady Ministrów i Minister Finansów w latach 1994–1997, 2002–2003 Prof. Grzegorz W. KołodkoWiceprezes Rady Ministrów i Minister Finansów w latach 1994–1997, 2002–2003 Intelektualista i polityk, jeden z głównych architektów polskich reform gospodarczych, czterokrotnie wicepremier i minister finansów w latach 1994-97 i 2002-03. Członek Europejskiej Akademii Nauki, Sztuki i Literatury. Dyrektor Centrum Badawczego Transformacji, Integracji i Globalizacji TIGER (www.tiger.edu.pl) w Akademii Leona Koźmińskiego. Autor i redaktor 50 książek oraz licznych artykułów naukowych opublikowanych w 26 językach. Najczęściej na świecie cytowany polski ekonomista. Doktor Honoris Causa dziesięciu zagranicznych uniwersytetów. Maratończyk i podróżnik; zwiedził ponad 160 krajów
Maciej KowalczykPrezes Zarządu OLP Sp. z o.o. Maciej KowalczykPrezes Zarządu OLP Sp. z o.o. Socjolog z wykształcenia. Posiada doświadczenie w pracy na rzecz samorządów i społeczności lokalnych zdobyte podczas sporządzania dokumentów strategicznych i badawczych. Był inicjatorem i prowadzącym wiele procesów konsultacji społecznych z zakresu budowania marki miejsca i rozwoju miast, gmin oraz regionów z wykorzystaniem różnorodnych metod i technik. W młodości aktywnie działał na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego zwłaszcza w mieście i województwie łódzkim. Dzisiaj przekuwa pasję w pracę zawodową. Ekspert i doradca w rozwoju jednostek samorządu terytorialnego z wykorzystaniem potencjału przestrzennego, gospodarczego oraz społecznego. Znawca narzędzi komunikacji oraz konsultacji pomiędzy zwaśnionymi środowiskami w dążeniu do znalezienia i wdrożenia dobrych rozwiązań. Zwolennik pracy zespołowej. Uwielbia rozwiązywać problemy i szukać skutecznych rozwiązań. Związany ideowo i redakcyjnie z wydawnictwem LIBERTE! Uwielbia kreację zarówno na poziomie obrazu jak i tekstu. Posiada doświadczenie w prowadzeniu działań na obszarach w całym kraju. Jest posiadaczem międzynarodowego certyfikatu zarządzania projektami Prince II Foundation. Wielokrotny animator warsztatów i szkoleń, moderator i panelista podczas np: Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie, Europejskiego Forum Gospodarczego w Łodzi oraz innych ogólnopolskich konferencji.
Piotr KowalskiPrezes Zarządu, Wielton Investment / Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju, Wielton S.A. Piotr KowalskiPrezes Zarządu, Wielton Investment / Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju, Wielton S.A. Z firmą Wielton S.A. związany od ponad trzech lat na stanowisku Dyrektora ds. Strategii i Rozwoju. Od dwóch lat pełni również funkcję Prezesa Zarządu Wielton Investment Sp. z o.o. , która jest spółką zależną, powołaną w celu realizacji inwestycji technologicznych dla grupy, tj. budowa i uruchomienie zautomatyzowanych linii: KTL, lakierni, spawania oraz linii montażowych. Aktywnie zaangażowany w działalność Śląskiego Klastra Lotniczego, który jest dzisiaj Krajowym Klastrem Kluczowym. Ekspert niezależny w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju oraz w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz Szkoły Głównej Handlowej.
prof. nadzw. dr hab. Robert KozielskiDyrektor Polsko-Amerykańskiego Centrum Zarządzania Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego prof. nadzw. dr hab. Robert KozielskiDyrektor Polsko-Amerykańskiego Centrum Zarządzania Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego Prof. nadzw. dr hab. Robert Kozielski - dyrektor Polsko-Amerykańskiego Centrum Zarządzania Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, wykładowca, stypendysta Fundacji Fulbrighta (USA, Willamette University) oraz członek Komitetu Nauk Organizacji i Zarządzania Polskiej Akademii Nauk. Uzyskał tytuł Chartered Marketer wydawany przez The Chartered Institute of Marketing w Londynie – największą i najstarszą na świecie instytucję szkoleniowo-konsultingową specjalizującą się w dziedzinie marketingu. Członek Rady Doradczej („Advisory Board”) Minot State University, USA. Prowadził wykłady i programy badawcze między innymi na uniwersytetach: Maryland (USA), Lund (Szwecja), Edynburg (Szkocja) oraz Middlesex (Wielka Brytania), University of Kelanyia (Sri Lanka). W ciągu dwudziestoletniej pracy szkoleniowo-konsultacyjnej pracował między innymi z takimi firmami jak: Unilever, Microsoft, Hewlett-Packard, Merck, Danone, Johnson&Johnson, Bayer, mBank, Aflofarm, Tubądzin, Polpharma, Merck, Abbott, LOTOS i inne. Pracował także w Zarządzie Grupy Kapitałowej REDAN. Był członkiem Rad Nadzorczych GK REDAN S.A., CAM Media S.A. Członek Rady Fundacji „Happy Kids”, która buduje i opiekuje się rodzinnymi domami dziecka.
Krzysztof Koźmiński Kierownik Projektów, ROEX sp. z o.o. Krzysztof Koźmiński Kierownik Projektów, ROEX sp. z o.o. Absolwent studiów z zakresu Administracji Europejskiej oraz Zarządzania. W latach 2009-20016 zatrudniony w sektorze publicznym w instytucji wdrażającej programy UE – Centrum Obsługi Przedsiębiorcy, gdzie odpowiedzialny był za weryfikację i kontrolę realizowanych projektów. W toku swojej pracy dokonał kontroli kilkuset projektów. W ROEX odpowiada za kompleksowe przygotowanie dokumentacji związanej z Funduszami UE jak również doradza Przedsiębiorcom na etapie aplikowania i prawidłowego rozliczania projektów.
Jarosław KrocPrezes Zarządu, Accenture Polska Jarosław KrocPrezes Zarządu, Accenture Polska Od 2002 roku Jarosław Kroc jest dyrektorem zarządzającym i prezesem polskiego oddziału Accenture, globalnej firmy świadczącej usługi z zakresu konsultingu, nowoczesnych technologii i outsourcingu.

Rozpoczął swoją karierę w Accenture ponad 20 lat temu, po ukończeniu studiów na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Łódzkiego. Pracował m.in w Londynie i Madrycie. Jego wieloletnie doświadczenie w Accenture obejmuje wdrożenie kilkudziesięciu projektów z zakresu zarządzania i integracji systemów informatycznych dla czołowych polskich i zagranicznych instytucji finansowych. Pracując w Accenture, ukończył Executive MBA w szkole zarządzania Kellogg przy Northwestern University w Chicago.
Prof. dr hab. Maria Królikowska-OlczakPrezes, Sąd Arbitrażowy Polski Centralnej przy ŁIPH, Kierownik Katedry Europejskiego Prawa Gospodarczego, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego Prof. dr hab. Maria Królikowska-OlczakPrezes, Sąd Arbitrażowy Polski Centralnej przy ŁIPH, Kierownik Katedry Europejskiego Prawa Gospodarczego, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego Profesor w Katedrze Prawa Gospodarczego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego; prodziekan Wydziału Prawa i Administracji UŁ w latach 1992-1996; prodziekan i dziekan WPiA UŁ w latach 2002-2005; kierownik Studiów Podyplomowych „Transport, Logistyka, Spedycja” (WPiA). Adwokat – prowadzi Kancelarię Adwokacką Eurokancelaria prof. Maria Królikowska-Olczak. Zajmuje się europejskim i polskim prawem gospodarczym, prawem konkurencji, prawem pomocy publicznej, prawem farmaceutycznym.
dr Norbert Krygier Członek Zarządu, CTO INTELO sp. z o. o. dr Norbert Krygier Członek Zarządu, CTO INTELO sp. z o. o. Ukończył studia magisterskie na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego oraz studia doktoranckie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie w 2001 r. uzyskał tytuł doktora nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu. Od 2001 do 2013 roku adiunkt w Zakładzie Sztucznej Inteligencji i Narzędzi Informatyki w Katedrze Informatyki na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, koncentrując swój obszar badawczy w szczególności na tworzeniu i wykorzystywaniu inteligentnych systemów informatycznych w procesie wspomagania zarządzania. Po odbyciu w 2003 roku stażu w instytucie IC2 (University of Texas at Austin, USA) prowadził wykłady z projektowania i wdrażanie innowacji lub przedsięwzięcia technologicznego w ramach polsko-amerykańskich studiów (Master of Science in Science and Technology Commercialization - MSSTC) realizowanych przez Centrum Transferu Technologii UŁ. Posiada ponad 20 letnie doświadczenie w obszarze IT. Od 2013 roku realizował szereg innowacyjnych projektów informatycznych zarówno dla podmiotów komercyjnych jak i jednostek samorządu terytorialnego. W INTELO Sp. z o.o. odpowiedzialny za rozwój dedykowanych systemów klasy ERP realizowanych dla firm z sektora MŚP.
Robert KrzakCzłonek Rady Nadzorczej, Piotr i Paweł S.A. Robert KrzakCzłonek Rady Nadzorczej, Piotr i Paweł S.A. Absolwent, z wyróżnieniem summa cum laude, studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Prezes Forum Polskiego Handlu. Manager zewnętrzny z doświadczeniem w wielu europejskich firmach rodzinnych. Od ponad 30 lat związany z biznesem na kierowniczych i zarządczych stanowiskach. Pracował m.in. dla Julius MEINL AG, ELECTROLUX, ZELMER, NOMI, KOMFORT, BIOTON, RUCH, EMPERIA.
Jarosław KuźniarDziennikarz Jarosław KuźniarDziennikarz Jak mawia o sobie – jest multiinstrumentalistą. Dziennikarz. Ma za sobą radiowe, prasowe i telewizyjne doświadczenie: Trójka, Radio ZET, TVN24, TVN, Onet. W pracy od 15 roku życia. Spotkał na swojej drodze mistrzów, którzy mieli czas zatrzymać się i nauczyć go zawodu: Kaczkowski, Niedźwiecki, Kydryński, Mann, Miszczak. Dziś to on uczy studentów Uniwersytetu SWPS warsztatu. Skupia się na mądrym byciu przed kamerą, nowoczesnym kreowaniu swojej marki osobistej i rozwijaniu własnych kanałów w social media. Od kilku lat żyje z innej pasji – podróży. Z pasji uczynił swój nowy zawód – odkrywa świat sam i z Klientami, którzy podobnie jak on - chcą to robić inaczej, mądrzej, głębiej. Ruszają po wiedzę, a nie zabawę. Zaprasza po inspiracje na goforworld.com Kuźniar może mówić 25h, 8 dni w tygodniu. Jeśli ma coś do powiedzenia...A ma.
Krzysztof KwiatkowskiPrezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof KwiatkowskiPrezes Najwyższej Izby Kontroli Absolwent Wydziału Prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Działał w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów, był członkiem władz krajowych stowarzyszenia. W latach 1997-2001 doradca i sekretarz Prezesa Rady Ministrów, Jerzego Buzka. W 2006 roku uzyskał mandat radnego sejmiku województwa łódzkiego, w którym objął stanowisko wiceprzewodniczącego. W wyborach parlamentarnych w 2007 wybrany z okręgu łódzkiego na senatora VII kadencji. Kierował Komisją Ustawodawczą. W lutym 2009 roku został sekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. 14 października 2009 roku powołany na urząd ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. W wyborach parlamentarnych w 2011 uzyskał mandat poselski z okręgu łódzkiego. 26 lipca 2013 powołany przez Sejm na prezesa Najwyższej Izby Kontroli. 9 sierpnia 2013 roku jego wybór na szefa NIK zatwierdził Senat. 27 sierpnia 2013 roku, po zaprzysiężeniu w Sejmie, Krzysztof Kwiatkowski rozpoczął swoją sześcioletnią kadencję na stanowisku Prezesa Najwyższej Izby Kontroli.
Sławomir Lachowski Twórca mBanku Sławomir Lachowski Twórca mBanku Profesjonalista w dziedzinie finansów i bankowości, inicjator wielu innowacyjnych start-up’ów w tych obszarach. Twórca mBanku, pierwszego banku internetowego w Polsce, który stał się jednym z największych banków tego typu na świecie, a także Bank SMART - pierwszego mobilnego banku europejskiego. Był członkiem zarządu PBG Bank i PKO Bank Polski oraz prezesem mBank i FM Bank PBP. Członek wielu rad nadzorczych spółek giełdowych w Polsce i zagranicą. Ukończył z wyróżnieniem Wydział Handlu Zagranicznego SGPiS (SGH). Studiował również na Uniwersytecie Jana Gutenberga w Moguncji oraz Uniwersytecie w Zurychu. Autor wielu artykułów z dziedziny zarządzania, przywództwa i innowacyjności oraz książek Droga innowacji, Studio EMKA 2010, DROGA ważniejsza niż cel. Wartości w życiu i biznesie. Studio EMKA 2012 oraz Od wartości do działania. Przywództwo w czasach przełomowych, Studio EMKA 2013.
Mr. Amit LathCEO & Partner Zarządzający, Sharda Group of Companies Mr. Amit LathCEO & Partner Zarządzający, Sharda Group of Companies Amit Lath już od 19 lat należy do grona wiodących osobowości i czołowych przedstawicieli indyjskiego biznesu w Polsce. Dał się poznać jako człowiek skromny i praktyczny, prowadzący proste życie zwykłego obywatela, w czym może liczyć na wsparcie swojej żony. Dzięki ogromnemu wysiłkowi, jaki włożył w rozwijanie swojej działalności w Indiach i poza ich granicami, jest przykładem nowego typu hinduskiego przedsiębiorcy – profesjonalnego, nowoczesnego, patrzącego w przyszłość. Jego zdolności przywódcze sprawiły, że przedsiębiorstwo Sharda Group osiągnęło sukces nie tylko na rynkach Europejskich, lecz także w innych regionach, zwłaszcza w Europie Środkowej i Wschodniej oraz na Środkowym Wschodzie. Według Ministerstwa Gospodarki, Grupa Sharda należy do pierwszej dziesiątki firm obecnych w polsko-indyjskiej wymianie handlowej, a wśród przedstawicieli przemysłu tekstylnego zajmuje pierwsze miejsce. Grupa Sharda Polska jest obecnie największym graczem rynku tekstylnego Europy Środkowej i Wschodniej, zaopatrując w swoje wyroby ponad 60 państw na całym świecie. Do swoich osiągnięć firma zalicza także szereg prestiżowych nagród, w tym miejsce na liście 500 Diamentów Forbesa w 2012 r. W rankingu tym Grupa zajęła 301 miejsce w Polsce i 13 w województwie łódzkim. Sharda Group jest pierwszym hinduskim przedsiębiorstwem w Polsce, które znalazło się na liście Diamentów FORBESA. Amit Lath odwiedził w interesach 27 państw świata, jest też zapraszany jako prelegent do udziału w delegacjach przedsiębiorców oraz forach gospodarczych i sympozjach ekonomicznych, gdzie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem biznesowym oraz promuje polsko-indyjską wymianę handlową. Obok aktywnej działalności biznesowej, bierze także czynny udział w działaniach na rzecz rozwoju województwa łódzkiego i postępu w tym regionie. Jest członkiem założycielem Łódzkiej Brytyjskiej Szkoły Międzynarodowej i ściśle współpracuje z administracją państwową na szczeblu lokalnym i centralnym na rzecz budowy więzi między Indiami i Polską. Uczestniczy również w szeregu projektów o kluczowym znaczeniu dla Łodzi i województwa łódzkiego, w różnych sektorach, w bliskiej współpracy z samorządem lokalnym i wojewódzkim. Swoimi osiągnięciami Amit Lath przyczynia się do urzeczywistnienia hinduskiego marzenia, ustanawiając zarazem coraz wyższe standardy. Ponadto, to dzięki reaktywowane zostały takie słynne, polskie marki tekstylne o starych tradycjach, jak UNIONTEX® (rok zał. 1827) oraz Pamotex® (rok zał. 1825), których wyroby są sprzedawane na całym świecie za pośrednictwem rozbudowanej sieci dystrybucji. Również dzięki jego wizji rozwoju firmy, w 2012 roku doszło do uruchomienia w Polsce "Sharda Business Center", w którym takie firmy takie jak Philip Morris, czy AGO Logistyki mają swoje siedziby i Centrum Logistyczne.
Żaneta LeduchowskaHead of EMEIA Finance Services Fujitsu Żaneta LeduchowskaHead of EMEIA Finance Services Fujitsu Menadżer, mentor, coach . Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w międzynarodowych organizacjach , z czego 14 lat w środowisku outsourcingu (CUW i BPO ) i na stanowiskach kierowniczych . Specjalizuje się w obszarze zarządzania operacyjnego, jak również w zarządzaniu projektami i doradztwie biznesowym. Zaangażowana w programy rozwoju menadżerskiego oraz rozwoju talentów, zgłębia obszar wykorzystania neuropsychologii w zarządzaniu. Prelegent na wielu międzynarodowych konferencjach np. „Praca w środowisku międzykulturowym”, „Milenialsi - nasze wyzwanie ?” czy „Najlepsze praktyki w Centrach Usług Wspólnych”.
dr Adrianna LewandowskaPrezes Instytutu Biznesu Rodzinnego (IBR), doradca i Partner Zarządzający w Lewandowska i Partnerzy dr Adrianna LewandowskaPrezes Instytutu Biznesu Rodzinnego (IBR), doradca i Partner Zarządzający w Lewandowska i Partnerzy Wizjonerka polskiej przedsiębiorczości rodzinnej, strateg, doradca, architekt sukcesu wielu polskich firm rodzinnych. Doradca i Partner Zarządzający w Lewandowska i Partnerzy, od lat wspiera firmy rodzinne w zakresie strategii rozwoju, procesów sukcesyjnych oraz zarządzania zmianą. Członek IFERA, wykładowca MBA oraz licznych studiów podyplomowych. Założyciel i prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego. Dzieląc się wiedzą i doświadczeniem, oprócz publikacji, wystąpień kongresowych i tworzenia praktycznych narzędzi dla biznesu rodzinnego, stworzyła jedyną w Polsce platformę wymiany myśli i doświadczeń biznesowych, jaką jest Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych.
Andrzej LewandowskiCzłonek Zarządu JTI Polska Spółka z o.o., Dyrektor ds. Korporacyjnych i Komunikacji Andrzej LewandowskiCzłonek Zarządu JTI Polska Spółka z o.o., Dyrektor ds. Korporacyjnych i Komunikacji Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Głównej Handlowej. W JTI Polska odpowiedzialny za relacje zewnętrzne firmy, zaangażowanie regulacyjne, komunikację i działania społeczne. W latach 2001-2006 pracownik Kancelarii Prezydenta RP.
prof. Irena LipowiczKierownik Katedry Prawa Administracyjnego i Samorządu Terytorialnego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie prof. Irena LipowiczKierownik Katedry Prawa Administracyjnego i Samorządu Terytorialnego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie W 1976 r. ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Została asystentem, a następnie adiunktem na Wydziale Prawa Uniwersytetu Śląskiego. W 1981 r. uzyskała tytuł doktora prawa. W latach 1976-1980 w ZNP. Od 1980 r. członek związku zawodowego „Solidarność" oraz współzałożyciel „Związku Górnośląskiego". W latach 1991-2000 poseł na Sejm, członek Komisji Konstytucyjnej Zgromadzenia Narodowego opracowującej Konstytucję z 1997 r., zwłaszcza w zakresie samorządu terytorialnego i ochrony danych osobowych. W 1992 r. uzyskała tytuł doktora habilitowanego. Od 1997 r. przewodnicząca Komisji Samorządu Terytorialnego, zastępca przewodniczącego Klubu Parlamentarnego Unii Wolności oraz wiceprzewodnicząca Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE, a także członek Komisji Spraw Zagranicznych. W latach 2000-2004 Ambasador nadzwyczajny i pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Austrii. W latach 2004-2006 Ambasador- Przedstawiciel Ministra Spraw Zagranicznych ds. Stosunków Polsko-Niemieckich, zaś w latach 2008-2010 dyrektor zarządzający Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Od 2005 r. do 2010 r. była członkiem Kolegium NIK. W latach 2006-2010 profesor Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Warszawie. Od 2008 do 2010 r. wybrana na członka Komitetu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. W 2009 r. otrzymała tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Osnabruck. Została odznaczona Wielkim Złotym Orderem za Zasługi dla Republiki Austrii, Wielkim Krzyżem Zasługi Orderu Zasługi dla Republiki Federalnej Niemiec oraz odznaczeniami krajów związkowych Styrii i Górnej Austrii. W latach 2010-2015 pełniła funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich. Od 1998 r. jest profesorem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, obecnie Kierownikiem Katedry Prawa Administracyjnego i Samorządu Terytorialnego. Jest także członkiem zarządu Societas Iuris Publici Europaei (SIPE), Rady Uniwersytetu Narodów Zjednoczonych (UNU) oraz Uniwersytetu we Viadrinie. Odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Otrzymała liczne wyróżnienia zawodowe między innymi: nagrodę "Złoty Paragraf", nagrodę prawniczą im. Edwarda Wendego, nagrodę im. Grzegorza Palki za zasługi dla samorządu terytorialnego, nagrodę św. Jadwigi Uniwersytetu Wrocławskiego, nagrodę "Złota Synapsa" i nagrodę PSOU za zasługi na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Główne zainteresowania naukowe: teoria prawa administracyjnego, samorząd terytorialny, innowacje w administracji publicznej, sfera wewnętrzna administracji.
dr Michał LubinaAdiunkt w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego dr Michał LubinaAdiunkt w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego Zajmuje się m.in. badaniem stosunków rosyjsko-chińskich. Jest autorem czterech książek, w tym pierwszej w Polsce monografii o współczesnych stosunkach rosyjsko-chińskich (Niedźwiedź w cieniu smoka). Wkrótce ukaże się jego pierwsza książka po angielsku (Russia-China. A Political Marriage of Convenience). Od 2009 r. jest również związany biznesowo z Chinami (branża turystyczna).
Małgorzata Ławniczek-BlażlakKierownik Projektów, Roex sp. z o.o. Małgorzata Ławniczek-BlażlakKierownik Projektów, Roex sp. z o.o. Ma ponad 9 letnie doświadczenie w doradztwie dla przedsiębiorstw głownie z sektora MŚP, w zakresie pozyskiwania zewnętrznego finansowania, w szczególności pochodzących z funduszy UE. W swojej dotychczasowej karierze współpracowała z ponad 200 firmami, dla których pozyskała fundusze wsparcia na kwotę około 1 mld zł. Jej silnym atutem jest zrozumienie potrzeb przedsiębiorców w zakresie rozwoju ich przedsiębiorstw przez innowacje. Poprzez umiejętne połączenie potencjału świata nauki z potrzebami firm identyfikuje obszary potencjału rozwoju przedsiębiorstw, dzięki wykorzystaniu których odnoszą one sukces na wspólnym rynku. Co dzieje się dzięki praktycznemu wykorzystaniu wiedzy w celu przygotowania firm do prowadzenia efektywnych działań inwestycyjnych począwszy od badań, poprzez inwestycje, a skończywszy na internacjonalizacji.
Artur MalarskiBranch Director Lodz, ROHLIG SUUS Logistics S.A. Branch Director Lodz, ROHLIG SUUS Logistics S.A. Artur Malarski W 1996 roku ukończył Ekonomikę i Organizację Handlu Zagranicznego na Uniwersytecie Łódzkim, w 2016 ukończył Studium Podyplomowe Akademii Psychologii Przywództwa w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Od wielu lat pełni funkcje kierownicze w firmach sektora B2B. Z logistyką związany jest od 2007 roku. Od 2011 roku pełni funkcję dyrektora łódzkiego oddziału firmy Rohlig SUUS Logistics SA., w którego strukturach zarządza zarówno procesami transportowymi i logistycznymi jak i sprzedażą.
Barbara MalecPrzewodnicząca Rady Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa Barbara MalecPrzewodnicząca Rady Łódzkiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa Ukończyła w 1967 r. Wydział Budownictwa Ogólnego Politechniki Łódzkiej z tytułem magistra inżyniera budownictwa. Bezpośrednio po ukończeniu studiów rozpoczęła pracę zawodową, którą kontynuuje do dnia dzisiejszego. Posiada uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-inżynieryjnej do sporządzania projektów budowlanych i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń, uzyskała również tytuł rzeczoznawcy budowlanego w tej specjalności. Wykonując zawód inżyniera budownictwa, pełni nieustannie samodzielne funkcje w budownictwie. Od lat 80-tych oddana pracy społecznej w Polskim Związku Inżynierów i Techników Budownictwa – zorganizowała Oddział PZITB w Piotrkowie Tryb., pełniąc przez 20 lat funkcję jego prezesa, obecnie drugą kadencję jest Przewodniczącą Głównego Sądu Koleżeńskiego Związku. Uczestniczyła w pracach Międzystowarzyszeniowego Komitetu Organizacyjnego Łódzkiej Izby Inżynierów Budownictwa i do dzisiaj jest wierna tej organizacji. Od powstania ŁOIIB aktywnie działa w samorządzie zawodowym jako delegat na okręgowe i krajowe zjazdy ŁOIIB we wszystkich kadencjach, członek Prezydium Rady ŁOIIB w I, II i III kadencji, zastępca przewodniczącego Rady ŁOIIB oraz członek Prezydium Rady Krajowej w III kadencji. W obecnej kadencji – od 2014 roku Przewodnicząca Rady ŁOIIB i członek Krajowej Rady.
Andrea MarciandiDyrektor Usług Wspólnych Whirlpool EMEA Andrea MarciandiDyrektor Usług Wspólnych Whirlpool EMEA Ukończył zarządzanie na Universita' Commerciale Luigi Bocconi w Mediolanie. Karierę zawodową rozpoczął w 2001 r. w KPMG Italy, gdzie pracował 3 lata w dziale audytu i doradztwa, świadcząc usługi na rzecz spółek włoskich i międzynarodowych z wielu różnych branż. W 2004 przeszedł do Giovanni Crespi S.p.a, gdzie przez 4 lata zajmował stanowisko Skarbnika Grupy oraz Dyrektora ds. Finansów Korporacyjnych. Od 2008 2 Whirlpool Corporation, w centrali EMEA we Włoszech, Dział Audytu Wewnętrznego, na kolejnych stanowiskach o coraz większych zakresach odpowiedzialności. W 2015 powierzono mu stanowisko Dyrektora Audytu Wewnętrznego EMEA wraz z zadaniem kierowania procesem połączenia dwóch zespołów audytu wewnętrznego po przejęciu spółki Indesit. W 2017 r. został Dyrektorem ds. Usług Wspólnych EMEA i pełniąc tę funkcję był kierownikiem projektu uruchomienia nowego centrum usług wspólnych Whirlpool EMEA w Łodzi.
Grzegorz MarciniakWspółwłaściciel firmy VMIX Limited Grzegorz MarciniakWspółwłaściciel firmy VMIX Limited Przedsiębiorca, współwłaściciel firmy VMIX Limited zajmującej się wprowadzaniem polskich produktów na rynek chiński. Przedstawiciel Urzędu do Spraw Inwestycji i Promocji miasta Ningbo w ramach programu 16+1. Absolwent SGH w Warszawie, wcześniej Marketing Manager w RRC Poland, Dyrektor R&D w BAKALLAND S.A. Grzegorz Marciniak reprezentuje Firmę VMIX ltd, która od ponad czterech lat pełni rolę łącznika i partnera dla firm chcących działać i rozwijać się w Polsce oraz w Chinach. VMIX funkcjonuje przede wszystkim w branży spożywczej, wprowadzając na rynek chiński produkty rodzimych producentów oraz przygotowane przez VMIX marki własne z sektora FMCG. Grzegorz Marciniak wyspecjalizował się w usługach doradczych związanych ze współpracą pomiędzy UE a Chinami. Doradza np. polskim firmom jak przygotować ofertę na wymagający rynek chiński. Bierze udział w seminariach jako ekspert wprowadzania produktów na rynek chiński. Reprezentuje polskich przedsiębiorców na targach w Chinach, między innymi na corocznym SIAL FHC. Poza działalnością biznesową, VMIX Limited, jest oficjalnym partnerem miasta Ningbo na terenie Europy Środkowo-Wschodniej angażując się w wiele projektów sfery administracyjnej i rządowej. W ramach tej współpracy VMIX ltd. obsługuje chińskie delegacje rządowe oraz biznesowe na terenie Polski. Jest również współorganizatorem corocznych targów EXPO w Ningbo.
prof. Monika MarcinkowskaDyrektor Instytutu Finansów Uniwersytetu Łódzkiego, członek European Banking Authority Banking Stakeholder Group prof. Monika Marcinkowska Dyrektor Instytutu Finansów Uniwersytetu Łódzkiego, członek European Banking Authority Banking Stakeholder Group Profesor Monika Marcinkowska jest kierownikiem Katedry Bankowości oraz Dyrektorem Instytutu Finansów na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Koordynowała wiele projektów badawczych, jest autorką wielu publikacji na temat bankowych regulacji ostrożnościowych, stabilności finansowej, władztwa korporacyjnego, zarządzania bankiem i kapitału relacyjnego. Jest wiceprzewodniczącą Komitetu Nauk o Finansach Polskiej Akademii Nauk oraz członkiem Komitetu Ewaluacji Jednostek Naukowych. W przeszłości pracowała w kilku instytucjach finansowych, w obszarze controllingu i zarządzania finansowego. Jest członkiem doradczej Bankowej Grupy Interesariuszy przy Europejskim Urzędzie Nadzoru Bankowego.
prof. dr hab. Adam Mariański Doradca podatkowy, adwokat,
Partner zarządzający w Mariański Group,
Prezes Stowarzyszenia Polskich Firm Rodzinnych
prof. dr hab. Adam Mariański Doradca podatkowy, adwokat,
Partner zarządzający w Mariański Group,
Prezes Stowarzyszenia Polskich Firm Rodzinnych
Doświadczony doradca polskich firm rodzinnych, w tym także w procesie sukcesji biznesu. Specjalizuje się w sukcesji podatkowej, podatkach dochodowych, kontrolach i postępowaniu podatkowym oraz w ochronie praw jednostki w prawie podatkowym i planowaniu podatkowym. Prezes Stowarzyszenia Polskich Firm Rodzinnych, współpracownik Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych Uniwersytetu Łódzkiego, członek zarządu polskiego oddziału Międzynarodowego Stowarzyszenia Podatkowego (International Fiscal Association – IFA). Jest członkiem Komitetu Akademickiego Europejskiego Stowarzyszenia Profesorów Prawa Podatkowego, a także Rady Programowej „Przeglądu Podatkowego”. Leader i założyciel Mariański Group. Zarządza zespołem doświadczonych ekspertów z zakresu prawa, podatków i ekonomii. Wysokiej klasy specjalista z dziedziny restrukturyzacji i sukcesji biznesu o wieloletnim doświadczeniu w opracowywaniu nowatorskich rozwiązań. Uczestniczy w procedurach legislacyjnych, dotyczących prawa podatkowego. Autor ponad dwustu publikacji z tej dziedziny. Wykładowca uniwersytecki. Prowadzi szkolenia dla doradców podatkowych i pracowników organów podatkowych.
Karol Mazurek Managing Director, Financial Services Karol Mazurek Managing Director, Financial Services

Pracuje na stanowisku Managing Director w Accenture Polska. W sektorze IT pracuje od 20 lat, z firmą związany jest od 1998 roku, obecnie odpowiada za współpracę z klientami z sektora finansowego w ramach Accenture Consulting.

Posiada wieloletnie doświadczenie w kierowaniu dużymi i złożonymi projektami z obszarów transformacji cyfrowej, integracji oraz architektury systemów, strategii IT oraz outsourcingu - przede wszystkim dotyczącymi wdrożeń, rozwoju i utrzymania głównych systemów dla klientów z sektora bankowego.

Ukończył Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki stosowanej na Politechnice Warszawskiej.

prof. dr hab. inż. Zygmunt MeyerKierownik Zakładu Mechaniki Gruntów i Fundamentowania Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, wiceprezydent European Council of Engineers Chambers (ECEC), przewodniczący Rady Zachodniopomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa prof. dr hab. inż. Zygmunt MeyerKierownik Zakładu Mechaniki Gruntów i Fundamentowania Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, wiceprezydent European Council of Engineers Chambers (ECEC), przewodniczący Rady Zachodniopomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa Wykształcenie: mgr inż. budownictwa 1968 (Politechnika Szczecińska); dr inż. (bud.) 1974 (Politechnika Szczecińska); dr hab. inż. (bud.) 1983 (Politechnika Gdańska); prof. n. tech. (bud.) 1992. Staż naukowy w Imperial College of Science and Technology University of London 1976-1977 jako stypendysta The British Council. Zatrudnienie: od 1968 do chwili obecnej Politechnika Szczecińska (obecnie ZUT w Szczecinie), aktualnie jako profesor zwyczajny. W latach 1984-2014 kierownik Katedry Geotechniki; prorektor PS, dziekan WBiA PS; 1991-1998 r. Eko-Inwest S.A. – dyrektor; 1999-2002 – rektor założyciel WSIE (niepubliczna uczelnia); 2002-2006 – Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego. Od 2010 r. przewodniczący Rady Okręgowej ZOIIB; od września 2015 r. wiceprezydent European Council of Engineers Chambers (ECEC). Posiada uprawnienia budowlane, uprawnienia geologiczne i certyfikat geotechniczny.
prof. UW dr hab. Jacek Piotr Męcina Doradca Zarządu Konfederacji Lewiatan prof. UW dr hab. Jacek Piotr Męcina Doradca Zarządu Konfederacji Lewiatan Ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych w 1993 oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w 1996[1]. Pracę doktorską zatytułowaną Przeciwdziałanie bezrobociu absolwentów w latach 1990–1997 na przykładzie rynku pracy woj. płockiego obronił w 1999. W 2011 na podstawie rozprawy Wpływ dialogu społecznego na kształtowanie stosunków pracy w III Rzeczpospolitej uzyskał na UW stopień doktora habilitowanego nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce[2]. W 1993 podjął pracę jako pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego. W 1999 objął stanowisko adiunkta w Instytucie Polityki Społecznej tego uniwersytetu. Był stypendystą programu TEMPUS w 1997. W latach 2001–2002 jako stypendysta Fundacji im. Alexandra von Humboldta pracował naukowo na Wolnym Uniwersytecie Berlina, gdzie prowadził badania międzynarodowe nad przemianami świata pracy i nowymi zjawiskami na rynku pracy. W latach 1997–2000 był wicedyrektorem Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych, a w latach 2000–2004 dyrektorem Departamentu Stosunków Pracy i Dialogu Społecznego Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan W 2005 w drugim rządzie Marka Belki pełnił funkcję wiceministra gospodarki i pracy, odpowiedzialnego za problematykę prawa pracy i zbiorowych stosunków pracy, rynku pracy i dialogu społecznego. W 2006 został doradcą zarządu Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, członkiem Komisji Trójstronnej ds. Społeczno-Gospodarczych, przewodniczącym zespołu Komisji Trójstronnej do spraw Prawa Pracy i Układów Zbiorowych Pracy. Został także członkiem rady programowej Konkursu "Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi" i dwumiesięcznika "Zarządzanie Zasobami Ludzkimi", a także mediatorem w sporach zbiorowych Od 18 kwietnia 2012 objął stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej w drugim rządzie Donalda Tuska. Został też przedstawicielem resortu w Komisji Nadzoru Finansowego. We wrześniu 2015 odszedł ze stanowiska wiceministra. W październiku tego samego roku z ramienia Konfederacji Lewiatan został członkiem nowo powstałej Rady Dialogu Społecznego.
dr Jacek MichalakWiceprezes Zarządu ds. Rozwoju, Grupa Atlas dr Jacek MichalakWiceprezes Zarządu ds. Rozwoju, Grupa Atlas Ukończył w 1985 roku studia na Wydziale Chemicznym Politechniki Łódzkiej. w tej samej uczelni uzyskał stopień naukowy doktora nauk chemicznych, odbył staż naukowy na Ohio State University w Columbus (USA), odbył także staż naukowy w Instytucie Chemii Fizycznej Uniwersytetu we Fryburgu w Szwajcarii. Od 1995 roku zatrudniony w części badawczej Atlasa, od 1996 roku dyrektor ds. badań i rozwoju Atlasa. Od 2007 roku wiceprezes zarządu ds. rozwoju Atlasa odpowiedzialny za badania i rozwój, zakupy, administrację i csr. Od 2013 roku prezes zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń.
Marek MichalikPrezes Zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Marek MichalikPrezes Zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Absolwent Wydziału Filozoficzno-Historycznego na Uniwersytecie Łódzkim, poseł na Sejm RP I kadencji (1991-1993). W latach 1998-2001 był wiceministrem środowiska, a w latach 2002-2003 Prezesem Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. W latach 2003-2009 był wiceprezydentem Łodzi odpowiedzialnym między innymi za pozyskiwanie inwestorów. Od 2010 do kwietnia 2016 roku zasiadał w Radzie Miejskiej, gdzie był przewodniczącym Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości. Zawodowo pełnił również funkcje w zarządach firm handlowych i z sektora innowacyjnych technologii w zakresie ochrony środowiska. Od 6 kwietnia 2016 r. Prezes Zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.
Łukasz MichałowskiBusiness Development Manager, Raben Logistics Polska Sp. z o. o. Łukasz MichałowskiBusiness Development Manager, Raben Logistics Polska Sp. z o. o. Od ponad dziewięciu lat doradza przedsiębiorcom w procesie optymalizacji łańcucha dostaw w dystrybucji krajowej i międzynarodowej. Posiada bogate doświadczenie w zakresie wszystkich rodzajów transportu, w tym także multimodalnego. Od ponad trzech lat nadzoruje właściwą jakość obsługi kluczowych klientów Grupy Raben. Odpowiada także za poszukiwanie kierunków rozwoju oraz całościowe zarządzanie działalnością operacyjną w obszarze sprzedaży usług dystrybucji międzynarodowej. Jako Ambasador CSR angażuje się w podnoszenie świadomości społecznej odpowiedzialności biznesu i edukację. Szczególnie w zakresie roli jakości transportu w kompensacji negatywnego wpływu na środowisko. Aktywnie wspiera działania prowadzące do konsolidacji i poprawy sytuacji branży logistycznej. Zasiada w Radzie Nadzorczej Związku LODZistics – Logistycznej Sieci Biznesowej Polski Centralnej.
dr Anna MideraPrezes Zarządu Portu Lotniczego w Łodzi dr Anna MideraPrezes Zarządu Portu Lotniczego w Łodzi Przez wiele lat związana z Uniwersytetem Łódzkim. Najpierw jako studentka, a następnie przez kolejne 13 lat jako adiunkt oraz asystent na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym w Katedrze Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych. Jest doktorem nauk ekonomicznych i ekspertem w zakresie tworzenia strategii, głównie w obszarze transportu. Pracowała m.in. jako szefowa Departamentu Polityki Transportowej i Spraw Międzynarodowych w najczęściej zmieniającym swoją nazwę Ministerstwie Infrastruktury, gdzie do jej zakresu odpowiedzialności należały m. in.: strategiczne programowanie celów polityki transportowej państwa; udział w europejskich inicjatywach związanych z kształtowaniem polityki transportowej; koordynacja zagadnień przygotowywanych na potrzeby Komitetu ds. Europejskich. Była również Dyrektorem Departamentu ds. Zarządzania, Strategii i Współpracy Międzynarodowej w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej (PAŻP), gdzie odpowiadała m.in. za przygotowanie planu restrukturyzacji, opracowanie Strategii PAŻP jak i również kodeksu etyki dla tej Agencji. Jako najważniejsze doświadczenia zawodowe uznaje udział w pracach zespołu doradców D. Tuska (Zespół Ministra M. Boniego) nad dokumentem "Polska 2030 - Trzecia Fala Nowoczesności", a także kierowanie takimi projektami jak negocjacje z Komisją Europejską w sprawie transeuropejskiej Sieci Transportowej TEN-T oraz opracowanie "Strategii Rozwoju Transportu do 2020 roku ( z perspektywą do 2030 r.)" Obecnie jest Prezesem Zarządu Portu Lotniczego w Łodzi i stoi przed olbrzymim wyzwaniem ożywienia tego miejsca. Stawianie celów i ich realizacja sprawia jej olbrzymią frajdę i satysfakcję.
dr hab. Dominik MierzejewskiKierownik Ośrodka Spraw Azjatyckich, profesor w Katedrze Studiów Azjatyckich Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego dr hab. Dominik MierzejewskiKierownik Ośrodka Spraw Azjatyckich, profesor w Katedrze Studiów Azjatyckich Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego Doktor habilitowany w dziedzinie nauki społecznych w dyscyplinie nauki o polityce (2014); studia języka chińskiego na Shanghai International Studies University (1999 – 2000 i 2003 – 2004), stypendium Jana Karskiego przyznawane przez American Center for Polish Culture, staż w the Heritage Foundation w Waszyngtonie (2003), staż w Chińskiej Akademii Nauk (2010-2011, Pekin), członek organizacji międzynarodowych: Association for Asian Studies, European Association for Chinese Studies (członek zarządu), European International Studies Association oraz członek zespołów redakcyjnych “Azja-Pacyfik” (rocznik) oraz “Journal of Contemporary Eastern Asia” (Austria/Korea Południowa), publikacje m.in. w China Policy Institute na Uniwersytecie Nottingham, w pracach zbiorowych wydawanych przez Routledge, Rowman and Littlefield oraz periodykach „China: An International Journal” czy “Journal of Contemporary Eastern Asia”, autor monografii poświęconej retoryce chińskiej dyplomacji.
Zuzanna MikołajczykDyrektor ds. Handlu i Marketingu, Członek Zarządu, Mikomax Sp. z o.o. Sp. k. Zuzanna MikołajczykDyrektor ds. Handlu i Marketingu, Członek Zarządu, Mikomax Sp. z o.o. Sp. k. Zuzanna Mikołajczyk specjalizuje się w propagowaniu i wprowadzaniu w życie idei przywództwa w przestrzeni pracy. Jest członkiem międzynarodowych organizacji m.in. International Facility Management Association. Przeprowadza w firmach badania efektywności miejsca pracy, jest także inicjatorką projektów badawczych zbierającego opinie pracowników centrów usług w Polsce i Rumunii. W 2016 przeprowadziła Projekt badawczy Smart Working Guidebook for Poland, zrealizowany przez Mikomax Smart Office we współpracy z ABSL. Partnerami projektu są firma konsutingowa Variazioni, odpowiedzialna za część badawczą, IBM, GSK, Luxoft, Transition Technologies i Wiewiórski Law Firm. Absolwentka Executive Master in Marketing and Sales na SDA Bocconi (Włochy) oraz ESADE (Hiszpania).
Krzysztof MisiakPartner oraz Dyrektor Sekcji Miast Regionalnych Cushmann & Wakefield Krzysztof MisiakPartner oraz Dyrektor Sekcji Miast Regionalnych Cushmann & Wakefield Krzysztof jest Partnerem oraz Dyrektorem Sekcji Miast Regionalnych w dziale powierzchni biurowych. Przez ponad 10 lat pracy w Cushman & Wakefield Krzysztof jest odpowiedzialny za rozwijanie biznesu Firmy w miastach regionalnych pod kątem prowadzenia procesów reprezentacji najemców oraz współpracy przy wynajmie projektów biurowych. Jest jednym z najbardziej doświadczonych brokerów na rynkach regionalnych. Portfolio Krzysztofa to prawie 500,000 m2 zrealizowanych transakcji (o wartości około 1,8 mld złotych). Krzysztof odpowiadał za koordynację obsługi takich firm jak Millennium Bank, Infosys, Thomson Reuters, Capgemini, State Street, Tate & Lyle, Deloitte, Brown Brothers Harriman, ING Bank, Takeda, Unilever czy Akamai.
Maciej MroczekHead of Product Development Traffic Control in 4G&5G Ericsson Maciej MroczekHead of Product Development Traffic Control in 4G&5G Ericsson Absolwent Politechniki Łódzkiej z 25 letnim doświadczeniem w obszarze ICT. Przeszedł całą ścieżkę kariery inżynierskiej w obszarze ICT, skupiając się na technologiach telekomunikacyjnych. Pełnił role developera oprogramowania, testera, managera projektu, experta ds. weryfikacji oraz trenera. Z sukcesem przyczynił się do wdrożenia certyfikacji ISO 9001:2000 w firmie Ericpol. Międzynarodowe doświadczenie zdobywał jako konsultant podczas długoterminowych projektów technicznych dla operatorów tele komunikacyjnych w krajach europejskich. Odpowiedzialny za międzynarodowe transfery wiedzy i projektów. Z powodzeniem wdrożył zwinną metodologię pracy Agile w proces wytwarzania oprogramowania, w które zaangażowane było do kilkuset osób w różnych lokalizacjach. Prawie od początku pracy zawodowej odpowiedzialny za zarzadząnie zespołami i ich rozwój, także w strukturach rozproszonych. Doświadczony w budowaniu i realizacji strategii rozwoju jednostek biznesu. Obecnie w firmie Ericsson w globalnym pionie badań i rozwoju odpowiedzialny za pracę nad technologiami komunikacji czwartej i piątej generacji (4G & 5G). Prelegent, panelista i uczestnik konferencji lokalnych i międzynarodowych.
dr Jacek Mrozik Dziekan College of Business, Minot State University, USA dr Jacek MrozikDziekan College of Business, Minot State University, USA Polak mieszkający w Stanach Zjednoczonych, z bogatym doświadczeniem międzynarodowym W 2010 roku, po dziewiętnastu latach kariery zawodowej w biznesie, uzyskał doktorat i zaczął karierę na uczelni. Najpierw w Clemson University jako profesor wizytujący, a następnie Minot State University jako adiunkt marketingu. W 2013 r. został Dziekanem Kolegium Biznesu a w sierpniu 2017 r. uzyskał awans na stanowisko Wiceprezesa Stowarzyszenia Absolwentów, Nauczania Online i Na Odległość oraz Kontynuujących Edukację. Poza nauczaniem i zarządzaniem Kolegium Biznesu, dr Mrozik prowadzi badania i publikacje z zakresu Planowania Strategicznego dla nowej strategii MSU - Empowering Generations oraz pozyskuje fundusze i rozwija współpracę międzynarodową w zakresie szkolnictwa wyższego. W swojej karierze biznesowej dr Mrozik pracował w kilku dużych międzynarodowych korporacjach i mniejszych firmach, takich jak: Grupa Orange-FT, Netia - Group Telia Sonera, firma doradcza Citibank i IBM w zakresie kompetencji członków zarządu, członka zespołu zarządzającego, dyrektora działu, dyrektora marketingu, kierownika projektu, konsultanta, inżyniera i analityka.
Agnieszka Mróz Logisfera Nova Agnieszka MrózLogisfera Nova Wykorzystując metodologię service design oraz design thinking realizuje procesy projektowe zarówno dla małych i średnich przedsiębiorstw, korporacji, instytucji publicznych, jak również organizacji pozarządowych. W ciągu ostatnich kilku lat przeprowadziła kilkadziesiąt warsztatów i szkoleń dot.wybranych aspektów procesu projektowania usług oraz design thinking.
Małgorzata NesterowiczDyrektor Programu Bank Firm Rodzinnych Bank Zachodni WBK S.A. Małgorzata NesterowiczService Design Polska, projektant usług i wykładowca na Collegium Da Vinci Absolwentka studiów MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz Wydziału Inżynierii Sanitarnej i Wodnej Politechniki Warszawskiej. Pracuje w bankowości od 20 lat, a od 12 lat w Banku Zachodnim WBK. Posiada doświadczenia w zakresie finansowania przedsiębiorstw w pełnym zakresie dłużnych i kapitałowych struktur finansowych w ramach relacji bilateralnych oraz transakcji strukturyzowanych z udziałem innych banków oraz instytucji finansowych, włączając doświadczenia w transakcjach wykupów lewarowanych, finansowania typu Project Finance, restrukturyzacji, przekształceń kapitałowych. Kierowała zespołami biznesowymi w obszarach bankowości korporacyjnej oraz finansowania strukturalnego, odpowiedzialnymi za współpracę z klientami korporacyjnymi i instytucjami finansowymi. Obecnie rozwija inicjatywy Programu Bank Firm Rodzinnych, skierowanego na rzecz wzmacniania pozycji Banku jako partnera w rozwoju przedsiębiorstw rodzinnych w Polsce oraz wspierania procesów sukcesji poprzez inicjatywy edukacyjne dla klientów oraz rozszerzanie współpracy w ramach finansowania lub usług doradczych. Celem jest poszukiwanie rozwiązań proponowanych klientom do ich bieżących potrzeb oraz planów lub celów do osiągnięcia w przyszłości.
Waldemar OlbrykDyrektor, Echo-Investment Waldemar OlbrykDyrektor, Echo-Investment Waldemar Olbryk jest od ponad 20 lat związany z branżą nieruchomości i inwestycji zarówno po stronie deweloperskiej jak i utrzymaniowej. Obecnie pracuje w Echo Investment S.A., na stanowisku Dyrektora Działu Mieszkaniowego, w funkcji Członka Zarządu. Pracował w branży paliwowej (British Petroleum), handlowej (Apsys), czy biurowo-przemysłowej (Philips). Ostatnie lata był związany ze Skanska, gdzie współtworzył na terenie Polski biurową organizację deweloperską. Prowadził projekty w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego jak i program przygotowujący konsolidację funkcji wsparcia biznesu. Specjalizuje się w szeroko pojętym zarządzaniu projektami i zespołami, a także w zakresie budowania relacji biznesowych. Jego pasją jest wdrażanie innowacyjnych rozwiązań i wspieranie zmian zarówno wewnątrz firmy jak i w jej otoczeniu, gdzie najważniejszym aspektem jest perspektywa użytkownika i klienta. Jest pomysłodawcą koncepcji współpracy opartej na wielowymiarowym spojrzeniu na analizę potrzeb: www.dicedilemma.com. Jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego (Wydział Ekonomiczno-Sojologiczny) i posiada tytuł MBA prowadzonego przez Polsko-Amerykańskie Centrum Zarządzania, Uniwersytet Łódzki i University of Maryland, a także tytuł Project Management Professional wydany przez Project Management Institute.
prof. dr hab. Witold M. OrłowskiRektor Akademii Vistula w Warszawie, główny doradca ekonomiczny PwC Polska Sp. z o.o. prof. dr hab. Witold M. OrłowskiRektor Akademii Vistula w Warszawie, główny doradca ekonomiczny PwC Polska Sp. z o.o. Witold M. Orłowski, profesor nauk ekonomicznych, rektor Akademii Vistula w Warszawie, i główny doradca ekonomiczny PwC Polska. Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP, przewodniczący Rady Powierniczej Muzeum Narodowego w Warszawie. Były szef zespołu doradców ekonomicznych prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, członek Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie Lechu Kaczyńskim i Rady Gospodarczej Rządu przy premierze Donaldzie Tusku. Studiował na Uniwersytecie Łódzkim i Uniwersytecie Harvarda. W latach 1993-97 w Banku Światowym. W latach 2001-2005 szef zespołu doradców ekonomicznych Prezydenta RP. W przeszłości również dyrektor Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej, doradca Głównego Negocjatora członkostwa Polski w Unii Europejskiej, Specjalny Doradca Komisji Europejskiej, członek Rady Makroekonomicznej Ministra Finansów, doradca wielu organizacji krajowych i międzynarodowych. Autor 11 książek i 200 publikacji naukowych, popularny komentator ekonomiczny i felietonista głównych polskich gazet.
Sebastian OsuchBusiness Services Senior Manager - NOWY STYL GROUP Sebastian OsuchBusiness Services Senior Manager - NOWY STYL GROUP Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu ze specjalnością: Inwestycje Kapitałowe i Strategie Finansowe Przedsiębiorstw. W Grupie Nowy Styl od przeszło 7 lat. Pracując jako Project Manager koordynował i wspierał największe projekty sprzedażowe w Polsce. W kolejnych latach był odpowiedzialny za kreowanie działań sprzedażowych, głównie w południowej Polsce. Od blisko dwóch lat koordynuje strategię Grupy Nowy Styl dla specjalistycznego rynku BPO/SSC/ITO. Odpowiada za kreowanie nowej koncepcji podejścia do branży, opartej na tworzeniu interdyscyplinarnych zespołów łączących działania sprzedażowe, HR, marketingowe z profesjonalistami z tych obszarów.
Michał OswaldDyrektor Zarządzający, Fortech Sp. z o.o. Michał OswaldDyrektor Zarządzający, Fortech Sp. z o.o. Ukończył Uniwersytet Łódzki zdobywając tytuł magistra Konserwatorskiej Ochrony Przyrody oraz Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego na wydziale Ochrony Środowiska, gdzie został inżynierem Agronomii i Agrobiznesu. Po ukończeniu studiów podjął zatrudnienie w Fabryce Hibner, specjalizującej się w produkcji obuwia militarnego. Praca koordynatora na wydziale konfekcji nauczyła go podstaw pracy z twarzami sztucznymi. Stale podnosił swoje kwalifikacje i po restrukturyzacjach firmowych, Pan Oswald został zatrudniony w Spółce Fortech, jako Zastępca Kierownika Produkcji. Po pewnym czasie objął funkcję Kierownika Produkcji. Kolejne przekształcenia pozwoliły mu na pracę Specjalisty ds. Logistyki oraz Pełnomocnika ds. Jakości. Jednym z osiągnięć, które należy wymienić było Wdrożenie Systemu Zarządzenia jakością ISO 9001:2008 w Spółce i pełnienie funkcji Pełnomocnika ds. ISO. Determinacja oraz wszechstronna wiedza zdobywana na tych wszystkich stanowiskach pozwoliły mu objąć obecne stanowisko Dyrektora Zarządzającego w firmie Fortech i wraz z Zarządem sprawnie kierować rozwojem i działalnością Spółki.
Piotr PanfilDyrektor Operacyjny Rembor General Sp. z o.o. Piotr PanfilDyrektor Operacyjny Rembor General Sp. z o.o. Absolwent Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska na Politechnice Łódzkiej oraz Wydziale Mechanicznym Politechniki Radomskiej. Od 2001 roku związany z firmą Rembor General, gdzie obejmuje stanowisko dyrektora zarządzającego.  Prezentuje wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne, organizacyjne oraz komunikacyjne. Lider zespołu, umiejętnie stosujący elastyczny styl zarządzania firmami. Konsekwentnie realizuje strategię rozwoju dla polskiej rodzinnej spółki, budując z niej przedsiębiorstwo rozpoznawalne wśród polskich i zagranicznych inwestorów. Jednym z jego największych sukcesów  jest wprowadzenie firmy do prestiżowego stowarzyszenia Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie oraz zdobycie w 2016 Diamentu Forbsa. Stawia na ludzi z pasją, chętnych by wspólnie realizować wyznaczone cele. W codziennej pracy kładzie bardzo duży nacisk na komunikację, otwartość i kompetencje menedżerskie. Prywatnie zapalony biegacz amator.
Artur PartykaByły lekkoatleta, rekordzista Polski w skoku wzwyż, dwukrotny medalista Igrzysk Olimpijskich, propagator sportu dla dzieci i młodzieży Artur PartykaByły lekkoatleta, rekordzista Polski w skoku wzwyż, dwukrotny medalista Igrzysk Olimpijskich, propagator sportu dla dzieci i młodzieży

Urodził się 25 lipca 1969 roku w Stalowej Woli. Przygodę ze sportem rozpoczął w 1980 roku. Przez ponad 20 lat skakał wzwyż . Reprezentował Polskę na najważniejszych imprezach lekkoatletycznych świata. W 1987 roku został mistrzem Europy juniorów a rok później mistrzem Świata juniorów.

W dorobku ma dwa medale olimpijskie, Barcelona 92 brąz, Atlanta 96 srebro. Był dwukrotnym wice mistrzem świata Stuttgart 93 i Ateny 97,oraz trzykrotnym mistrzem Europy Glasgow 90, Walencja 98,Budapeszt 98.

Jego rekord polski w skoku wzwyż 2.38 cm nadal nie został poprawiony. Jest powszechnie kojarzony z lekką atletyką ,komentuje imprezy sportowe, współpracuje przy organizacji mityngów m.in. Orlen Cup, uczestniczy w wielu akcjach na rzecz promocji sportu zarówno w szkołach, jak i w imprezach firmowych. Komentator lekkiej atletyki w telewizji POLSAT, związany ze stacją od 2010 roku. Zajmuje się również doradztwem i prelekcjami dla firm.

Hobby, zainteresowania : ksiązki historia najnowsza ,muzyka , rynki kapitałowe turystyka górska

Jarosław PączekAdwokat, Kancelaria JP Partners – Business/Arbitration Jarosław PączekAdwokat, Kancelaria JP Partners – Business/Arbitration Ukończył studia na wydziale prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Posiada certyfikaty Uniwersytetu DePaul w Chicago, Szkoły Adwokatów przy Paryskiej Radzie Adwokackiej, Uniwersytetu Harvarda oraz Instytutu Inwestycji i Papierów Wartościowych w Londynie. Pączek specjalizuje się w doradztwie w sporach z zakresu międzynarodowych transakcji handlowych, w tym transakcji typu Private Equity oraz dotyczących przejęć i łączenia przedsiębiorstw. Doradzał między innymi podmiotom prowadzącym działalność budowlaną oraz wydobywczą, a także funduszom inwestycyjnym. Jest również autorem licznych publikacji dotyczących arbitrażu międzynarodowego, członkiem Instytutu Arbitrów w Londynie oraz arbitrem wpisanym na listę arbitrów Sądu Arbitrażowego Polski Centralnej w Łodzi.
Uwe PeleikisMinisterstwo Kultury, Młodzieży i Sportu Badenii-Wirtembergii Uwe PeleikisMinisterstwo Kultury, Młodzieży i Sportu Badenii-Wirtembergii Koordynator projektów Leonardo da Vinci, koordynator współpracy międzynarodowej, organizator wymiany międzynarodowej szkół partnerskich, organizator przedsięwzięć z ramienia ministerstwa, członek zespołu ds. ewaluacji szkół, zajmuje się wdrażaniem i organizacją kursów przygotowawczych do egzaminów w obszarze prowadzonych szkoleń z zakresu spedycji.
Ignacy PeteckiPrezes Zarządu, PPHU Petecki Ignacy PeteckiPrezes Zarządu, PPHU Petecki Założyciel jednej z największych w Polsce grupy produkującej stolarkę budowlaną z PVC i Aluminium, w skład której wchodzą obecnie PETECKI PPHU, PETECKI Sp. z o.o i od 2010 roku Petecki INVESTMENT. Od ponad dwudziestu lat działa w branży budowlanej. Dzięki swojej pracowitości, konsekwencji oraz precyzyjnie określonym celom, bez kompleksów rozwija polską produkcję, handel i usługi. Dzięki szeroko pojętym inwestycjom tworzy miejsca pracy, aktualnie zatrudnia ponad 800 osób. Dla Ignacego Peteckiego nadrzędną wartością jest dbałość o najwyższą jakość produktów i usług. W tym celu wdrożono w Grupie Petecki system zarzadzania jakością oparty o normę ISO 9001-2008. Perfekcyjne i nowoczesne rozwiązania oferowane przez Grupę, której twórcą jest Ignacy Petecki sprawiają, że jest ona najlepszym partnerem dla inwestorów polskich i zagranicznych. Ignacy Petecki jest członkiem Związku Producentów, Dostawców i Dystrybutorów „Polskie Okna i Drzwi”. Otwarty na innowacyjne rozwiązania, wdraża najnowocześniejsze technologie i wprowadza nowe standardy na rynku stolarki i ślusarki otworowej. Jako pierwszy producent w Polsce wprowadził w 2009 r. do swojej oferty okna do domów pasywnych i niskoenergetycznych nagrodzone Złotym Medalem na MTB INTERBUD w Łodzi.
Jacek PękalaProkurent, Fortech Sp. z o.o. Jacek PękalaProkurent, Fortech Sp. z o.o. Po ukończeniu Technikum Mechanicznego w Łodzi zdobył wykształcenie w kierunku Obróbki Cieplnej Metali. Kontynuował edukację na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej uzyskując tytuł magistra inżyniera mechanika, na specjalności Maszyny i Urządzenia Przemysłu Energetycznego. Na studiach czynnie uczestniczył w pracach realizowanych przez Politechnikę Łódzką dla przemysłu motoryzacyjnego i energetycznego. Po ukończeniu studiów podjął pracę na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej w Instytucie Maszyn Przepływowych w charakterze pracownika naukowo-technicznego, gdzie realizował projekty m.in. dla Marynarki Wojennej oraz współorganizował sympozja naukowe Syncom. W 2000 roku ukończył studia podyplomowe na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego z zakresu wyceny nieruchomości oraz maszyn i urządzeń. Ciągłe rozwijanie pasji i zainteresowań w kierunku przetwórstwa tworzyw oraz obróbki metali doprowadziły do objęcia kierowniczego stanowiska w zakładzie zajmującym się powyższymi działalnościami. W 1996 roku udało się przekształcić spółkę na posiadającą 100% polskiego kapitału i od 2004 firma obrała obecny wygląd. Współpraca z młodym zespołem pozwala na dynamiczny rozwój firmy prowadzonej pod jego nadzorem, jak również zdobycie prestiżowych nagród za osiągnięcia.
Jerzy Pietrucha Prezes Zarządu, Grupa Pietrucha Jerzy Pietrucha Prezes Zarządu, Grupa Pietrucha Manager i inwestor. Z Grupą Pietrucha związany od 2009 roku, reprezentuje trzecie pokolenie rodzinnych przedsiębiorców. W wyniku wdrożenia planu sukcesji w 2012 roku przejął stery rodzinnego przedsiębiorstwa i od tego czasu konsekwentnie buduje konkurencyjne i innowacyjne przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji i dystrybucji najwyższej klasy zaawansowanych produktów z tworzyw sztucznych o bardzo szerokim zastosowaniu w sektorze inżynierii lądowej i wodnej. Grupa działa w 35 krajach, na 5 kontynentach. W ramach funduszu inwestycyjnego JPBC prowadzi również szeroko zakrojoną prywatną działalność inwestycyjną. Absolwent St. Claire’s College w Oxfordzie, Politechniki Gdańskiej na wydziale Inżynierii Materiałowej, University of Warvick na wydziale Inżynierii Produkcji. Absolwent studiów Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego.
Tomasz PisulaPrezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A. Tomasz PisulaPrezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A. Współautor nowego systemu wsparcia ekspansji polskich eksporterów i inwestorów. Uczestniczył w powołaniu do życia Grupy Polski Fundusz, w ramach której działa Agencja. Wcześniej sprawował nadzór korporacyjny nad 100 instytucjami podległymi Ministerstwu Rozwoju, o łącznej wartości aktywów przekraczających 300 mld zł. Był również szefem zespołu Public Policy w Banku Zachodnim WBK, odpowiedzialny za relacje banku i grupy Santander ze środowiskiem regulacyjnym. Wieloletni Prezes Zarządu Fundacji Wolność i Demokracja - jednej z największych polskich organizacji pozarządowych, specjalizującej się w kwestiach praw człowieka i demokracji.
Arkadiusz PrzybyłCzłonek Zarządu, BZ WBK S.A. Arkadiusz PrzybyłCzłonek Zarządu, BZ WBK S.A. Z dniem 13 marca 2017r. objął stanowisko członka zarządu zarządzającego Obszarem Dystrybucji Detalicznej w Banku Zachodnim WBK.

Przed podjęciem współpracy z Bankiem Zachodnim WBK, Arkadiusz Przybył w 2011 r. pracował w Santander Consumer Finance jako Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu, gdzie był odpowiedzialny m.in. za opracowanie planów strategicznych i finansowych, strategię produktów i sprzedaży, działalność operacyjną i regulacyjną, rozwój biznesu poprzez akwizycje. W 2012 r. został członkiem zarządu Santander Consumer Bank Polska, a od 2013 r. pełnił funkcję prezesa zarządu Santander Consumer Bank Polska.

W przeszłości Arkadiusz Przybył był dyrektorem ds. bankowości detalicznej w GE Capital Group (Zurych, Paryż), gdzie nadzorował strategię i rozwój bankowości detalicznej w Europie Środkowo- Wschodniej. W latach 2009-2010 pełnił funkcję prezesa GE Money Bank na Łotwie. Wcześniej pracował w McKinsey & Company (Warszawa) i był odpowiedzialny za projekty bankowe i ubezpieczeniowe w Europie.

Arkadiusz Przybył ukończył Uniwersytet Łódzki na kierunkach: Zarządzanie i Marketing, Finanse i Bankowość (dyplom z wyróżnieniem), a także studia MBA na INSEAD we Francji.
Paulina RutkowskaDyrektor HR, Grupa mBank Paulina RutkowskaDyrektor HR, Grupa mBank Wraz z zespołem odpowiada za budowę kultury organizacji zarówno w Polsce jak i w Czechach i na Słowacji, gdzie mieszczą się oddziały zagraniczne mBanku. Wiele lat związana z organizacją, do 2011 roku w roli dyrektora strategii marketingowej i komunikacji, od 6 lat w HR grupy. Jej zespół bierze aktywny udział w tworzeniu strategii organizacji. Buduje rolę partnera dla biznesu, bardzo blisko związaną z realizacją ich celów krótko- i długoterminowych. Wierzy w ludzi, dając im dużą swobodę działania, ale też idącą za nią odpowiedzialność. Jest absolwentką Warwick University w Wielkiej Brytanii, gdzie ukończyła studia International Business with German Studies, studiowała w Szwajcarii (Hoch Schule St.Gallen) i Niemczech (Heidelberg) a także ukończyła Advanced Management Program na IESE w Barcelonie.
dr Marlena Sakowska-BaryłaDoktor prawa, radca prawny dr Marlena Sakowska-BaryłaDoktor prawa, radca prawny Partner w Sakowska-Baryła, Czaplińska Kancelarii Radców Prawnych Sp.p., redaktor naczelna "ABI Expert" oraz członkini Rady Programowej Centrum Ochrony Danych Osobowych i Zarządzania Informacją na WPiA UŁ. Specjalizuje się w ochronie danych osobowych, dostępie do informacji publicznej, ponownym wykorzystywaniu isp i prawie samorządowym. Wykładowczyni na kilku wyższych uczelniach, doświadczona prelegentka i szkoleniowiec. W kilkuset przeprowadzonych przez nią szkoleniach wzięło udział ponad 10 000 uczestników. Autorka kilkudziesięciu publikacji w tym monografii: "Dostęp do informacji publicznej a ochrona danych osobowych" oraz "Prawo do ochrony danych osobowych". Współautorka komentarza: "Ustawa o ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego. Komentarz”, współredaktor monografii: „Miasto w budowie. Prawne problemy inwestycji komunalnych”, „Samorządowe centra usług wspólnych”. Uczestniczy we wdrożeniach systemów ochrony danych, w tym przygotowaniach do stosowania RODO.
Prof. dr Darius O. SchindlerDualna Wyższa Szkoła Badenii-Wirtembergii Prof. dr Darius O. SchindlerDualna Wyższa Szkoła Badenii-Wirtembergii Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Ruprechta-Karola w Heidelbergu oraz na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, prawa europejskiego na Niemieckiej Wyższej Szkole Nauk Administracji w Speyer, oraz prawa międzynarodowego w Columbus School of Law, Waszyngton D.C. Doktorant Instytutu Niemieckiego i Europejskiego Prawa Spółek i Gospodarczego na Uniwersytecie w Heidelbergu. Profesor prawa gospodarczego na DHBW Karlsruhe (2010).
dr Henryk SiodmokPrezes Zarządu Atlas dr Henryk SiodmokPrezes Zarządu Atlas Henryk Siodmok urodził się w roku 1965. Jest doktorem nauk ekonomicznych, absolwentem Akademii Ekonomicznej w Krakowie na kierunku Ekonomia i Organizacja Handlu Zagranicznego oraz studiów MBA INSEAD w Fontainebleau. Pracę doktorską dotyczącą zarządzania relacjami z klientami w organizacjach sieciowych, obronił w SGH w 2004 roku. W latach 1989-1990 pracował jako analityk operacyjny w Pasco Company, następnie od 1991 do 1995 jako konsultant w firmie doradczej Bain & Co. W latach 1996-1997 był dyrektorem rozwoju na Europę Wschodnią oraz prezesem Tenneco Automotive Polska, następnie, w okresie 1997-2000, prezesem FLiD Drumet S.A. Od 2000 do 2003 pełnił funkcję prezesa zarządu Carman Polska sp. z o.o., a w latach 2003-2004 wiceprezesa ds. sprzedaży, finansów, kadr, informatyki, rozwoju i administracji w US Pharmacia sp. z o.o. Od 2005 do 2008 roku był członkiem i wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Grupy LOTOS SA. Od 2006 roku – w Grupie ATLAS, najpierw jako członek zarządu, a od 2007 roku na stanowisku prezesa zarządu.
Artur SkibaPrezes Antal Artur SkibaPrezes Antal Międzynarodowej agencji rekrutującej specjalistów i menedżerów. Ekspert z zakresu rekrutacji i zarządzania. Wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia. Absolwent SGH oraz Southern Denmark University w Odense. Od 2000 roku w Antal International, do firmy dołączył jako konsultant rekrutujący na stanowiska w obszarze finansów i bankowości. Od 2004 roku dyrektor zarządzający. W 2013 roku doprowadził do połączenia Antal International w Polsce z grupą kapitałową Work Service. Objął wtedy funkcję Prezesa Zarządu. Pod jego kierunkiem Antal rozwija zarówno swoje struktury (otwarcie biur regionalnych we Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie i Gdańsku, a także w Czechach i na Słowacji oraz – pod marką Enloyd – na Węgrzech), jak i portfolio usług okołorekrutacyjnych (consulting HR oraz badania rynku pracy).
Dionizy SmoleńDyrektor, Lider Zespołu ds. Sektora Publicznego, PwC Polska Sp. z o.o. Dionizy SmoleńDyrektor, Lider Zespołu ds. Sektora Publicznego, PwC Polska Sp. z o.o. Dionizy jest liderem Zespołu ds. Sektora Publicznego w PwC. Posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze doradztwa dla instytucji sektora publicznego. Specjalizuje się doradztwie dotyczącym strategii rozwoju, innowacyjności, optymalizacji zarządzania w instytucjach publicznych, a także marketingu gospodarczego (z uwzględnieniem systemu przyciągania inwestorów oraz wsparcia eksportu). Dionizy posiada doświadczenie w pracy w administracji rządowej jako urzędnik mianowany. Pełnił m.in. funkcje zastępcy dyrektora departamentu w Ministerstwie Gospodarki oraz Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. Dionizy jest absolwentem Krajowej Szkoły Administracji Publicznej i Uniwersytetu Warszawskiego.
Jadwiga SobańskaBurmistrz Miasta i Gminy Złoczew Jadwiga SobańskaBurmistrz Miasta i Gminy Złoczew (ur. 01.05. 1960) ukończyła Filologię polską na Uniwersytecie w Łodzi i Wiedzę o kulturze w I.B.l. P.A.N. w Warszawie. W latach 1984-98 nauczyciel, a od 1998 do 2010 dyrektor Zespołu Szkół Podstawowych w Złoczewie. Burmistrz Złoczewa kadencji 2010-2014 i obecnej. Prezes i inicjator powołania samorządowej inicjatywy pn.:”Stowarzyszenia Tak dla Kopalni Złoczew”. Jako Burmistrz z zaangażowaniem i sercem prowadzi działania na rzecz wspierania inwestorów zainteresowanych w uruchomieniu odkrywki na terenie gminy Złoczew ze szczególnym uwzględnieniem Polskiej Grupy Energetycznej.
Marek SobierajPrezes Zarządu Lumileds Poland S.A. Marek SobierajPrezes Zarządu Lumileds Poland S.A. Jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej. Ukończył również studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oraz posiada dyplom ukończenia studiów Executive MBA na Uniwersytetach Towson i Baltimore. Pierwsze kroki w karierze zawodowej stawiał jako programista obrabiarek sterowanych numerycznie w Fabryce Urządzeń Mechanicznych PONAR Pabianice. Od 1994 roku związany z przemysłem oświetleniowym i pabianicką fabryką oświetlenia, w której zdobywał doświadczenie na poszczególnych szczeblach kariery zawodowej. Jednocześnie aktywnie uczestniczył i wspierał transformację firmy na kolejnych etapach jej rozwoju, zaczynając od Pabianickiej Fabryki Żarówek POLAM, poprzez Philips Lighting Poland, a na Lumileds Poland kończąc. Od 2009 roku sprawował funkcję Dyrektora Generalnego Centrum Biznesowego Automotive w Philips Lighting Poland w Pabianicach. Od 2015 roku sprawuje funkcję Prezesa Zarządu Lumileds Poland S.A. w Pabianicach. Jako członek Kapituły Certyfikacji Menadżerów Województwa Łódzkiego aktywnie angażuje się w rozwój kompetencji przywódczych kadr menadżerskich regionu. Jest członkiem Zarządu Klubu 500 Łódź i działa na rzecz integracji środowisk gospodarczych regionu łódzkiego.
dr Robert SrokaMenedżer w Ernst & Young, Katedra Przedsiębiorczości i Etyki w Biznesie Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie dr Robert SrokaMenedżer w Ernst & Young, Katedra Przedsiębiorczości i Etyki w Biznesie Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie Stały współpracownik Katedry Przedsiębiorczości i Etyki w Biznesie Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz menedżerem w Ernest Young, gdzie realizuje projekty związane z zagadnieniami etyki biznesu, CSR oraz compliance. Od 2016 roku członek Zespołu do spraw Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw, organu pomocniczego Ministra Rozwoju i Finansów, w ramach którego przewodniczy Grupie roboczej ds. etyki i standardów odpowiedzialnego prowadzenia biznesu. W latach 2010 – 2013 był członkiem Zespołu ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw, organu opiniodawczo-doradczego Prezesa Rady Ministrów, w ramach którego stał na czele Grupy roboczej ds. Odpowiedzialnych Inwestycji. Wykładowca etyki biznesu, CSR i odpowiedzialnego inwestowania na studiach MBA oraz podyplomowych. Nagrodzony „Piórem Odpowiedzialności” przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu za najlepszy artykuł ekspercki na temat etyki biznesu w Polsce w 2014 roku. Autor książki "Etyka i prawa człowieka w biznesie. W poszukiwaniu metody".
Robert StanilewiczDziennikarz ekonomiczny Robert StanilewiczDziennikarz ekonomiczny Dziennikarz radiowy i telewizyjny. Od 2002 roku w redakcji ekonomicznej TVN24 a od roku 2007 w kanale biznesowym TVNCNBC. Dwukrotny laureat konkursu im Władysława Grabskiego organizowanego przez Narodowy Bank Polski. Otrzymał też nagrodę „Libertas et Auxilium” przyznawaną przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów a także nagrodę im. Mariana Krzaka Związku Banków Polskich. Obecnie jest autorem i prowadzącym magazyn "Bilans" w TVN24BIS. Prace w mediach zaczynał w połowie lat 90 tych w łódzkim oddziale radia RMF FM.
Jan Filip StaniłkoZastępca Dyrektora Departamentu Innowacji w Ministerstwie Rozwoju Jan Filip StaniłkoZastępca Dyrektora Departamentu Innowacji w Ministerstwie Rozwoju Absolwent studiów doktoranckich na Wydziale Filozoficznym UJ, oraz studiów doktoranckich z nauk ekonomicznych Akademii Leona Koźmińskiego. Publikował na łamach m.in. „Rzeczpospolitej” oraz „Forbes”. Ekspert w dziedzinie zarządzania rozwojem nowych produktów, polityki przemysłowej oraz ekonomii politycznej. W Ministerstwie Rozwoju kieruje sprawami związanymi z Polityką Innowacyjności, Polityką Przemysłową, Regulacjami Przemysłowymi, Zieloną Gospodarką oraz Gospodarką Cyrkularną. Obecnie koncentruje się na utworzeniu Platformy Przemysłu Przyszłości, Polityce Zakupowej, oraz aktualizacji Strategii Innowacyjności i Efektywności Gospodarki - Strategia Produktywności. Przed objęciem stanowiska Zastępcy Dyrektora w Ministerstwie Rozwoju, pełnił m.in. funkcję członka zarządu Instytutu Sobieskiego, był członkiem redakcji dwumiesięcznika „Arcana”, Dyrektorem Programu Industrializacja 3.0 w Warszawskim Instytucie Studiów Ekonomicznych, a także prezesem Instytutu Studiów Przemysłowych. W latach 2011-2013 był głównym organizatorem Kongresu Polska Wielki Projekt. Współpracował z „Polskim Forum Obywatelskim”.
Michał M. StyśDyrektor Zarządzający OPG Property Professionals Michał M. StyśDyrektor Zarządzający OPG Property Professionals Z wykształcenia mgr inż. architekt, absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Illinois w Urbana-Champaign, gdzie uzyskał dyplom Executive MBA. Doświadczenie w zarządzaniu projektami, tworzeniu założeń urbanistycznych oraz projektowaniu budynków mieszkaniowych, handlowych, hotelowych i biurowych zdobywał w takich firmach, jak Anthony Reddy Associates, Reddy Architecture & Urbanism Group (Irlandia), Archeus OY Ltd. (Finlandia) czy BC Comm Group (Polska). Od 2006 Dyrektor Zarządzający OPG Property Professionals, gdzie odpowiada za realizację inwestycji, identyfikację i analizę możliwości inwestycyjnych w Polsce oraz zarządzanie aktywami – projektami mixed-use, komercyjnymi i mieszkaniowymi. Kreatywny umysł, który dał początek projektowi OFF Piotrkowska Center w Łodzi.
Paweł SuchorzebskiPrezes Zarządu Prologus Sp. o.o. Paweł SuchorzebskiPrezes Zarządu Prologus Sp. o.o. Paweł Suchorzebski, posiada ponad 12-letnie doświadczenie w branży TSL. Jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego o specjalizacji Handel Morski. Doświadczenie zdobywał miedzy innymi w takich firmach jak C.Hartwig Gdynia S.A. oraz ATC Cargo S.A. Od 2011 pełni funkcje Prezesa Zarządu przedsiębiorstwa Prologus Sp. o.o.
Jakub SytaDyrektor Biura Zarządzania Usługami Bezpieczeństwa i SOC, EXATEL SA Jakub SytaDyrektor Biura Zarządzania Usługami Bezpieczeństwa i SOC, EXATEL SA Od kilkunastu lat zarządza, doradza i audytuje w zakresie zarządzania bezpieczeństwem informacji. Zrealizował projekty w kilkudziesięciu organizacjach, wykrył setki luk w procesach, przeszkolił setki osób. Jego misją jest sprawianie, by zarządzanie cyberbezpieczeństwem stało się proste. Posiada szereg certyfikatów branżowych, m.in. CISA, CISSP, CISM, CRISC. Jest audytorem wiodącym m.in. ISO 27001 i ISO 22301. Prelegent na krajowych i międzynarodowych konferencjach, doświadczony wykładowca i trener. Absolwent Politechniki Warszawskiej, ekspert w Polskim Komitecie Normalizacyjnym i Krajowej Izbie Gospodarczej.
Agnieszka SygitowiczWiceprezes Zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Agnieszka SygitowiczWiceprezes Zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Agnieszka Sygitowicz od kwietnia 2016 r. jest Wiceprezesem Zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Pracę w ŁSSE S.A. rozpoczęła otwierając nowy kierunek aktywności biznesowej - wsparcie startupów. Współtworzyła i kieruje projektem Startup Spark, który otrzymał dofinansowanie (5,5 mln zł) w konkursie Scale Up (inicjatywa rządowa Start in Poland). Dzięki temu Strefa efektywnie łączy kreatywność młodego biznesu z doświadczeniem i zasobami dużych przedsiębiorstw. Wcześniej pracowała w Departamencie Funduszu Spójności w Ministerstwie Transportu. Związana była również z Urzędem Miasta Radomska, gdzie na początku była Pełnomocnikiem ds. Kontaktów Zewnętrznych i Rozwoju Gospodarczego, następnie naczelnikiem Wydziału Strategii. Kompleksowo zarządzała projektami, w tym z EFRR, przygotowała też i uaktualniła strategię rozwoju miasta. Odpowiadała za współpracę z centralną i lokalną administracją w Polsce i za granicą. Zrealizowała wiele projektów infrastrukturalnych o łącznej wartości 100 mln zł. Ma artystyczne serce i zacięcie teatralne. Od siedmiu lat współtworzy grupę teatralną „Do Trzech Razy Sztuka”. Dzięki swojej pasji, wraz z przyjaciółmi wystawia spektakle. Zamiłowanie do sztuki przekłada się na niestandardowe i kreatywne podejście do spraw biznesowych. Ukończyła z tytułem magistra dwa kierunki: Gospodarkę Przestrzenną w Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych (EUROREG) na Uniwersytecie Warszawskim oraz Politologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Posiada także tytuł MBA zdobyty na Uczelni Łazarskiego.
dr inż. Jacek Szer Kanclerz Politechniki Łódzkiej dr inż. Jacek Szer Kanclerz Politechniki Łódzkiej Urodził się w 1969 r. w Turku. Absolwent Politechniki Łódzkiej, inżynier budownictwa, dr nauk technicznych. Od 1994 r. pracownik naukowo-dydaktyczny, a od 2003 r. adiunkt w Katedrze Fizyki Budowli i Materiałów Budowlanych na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej. W działalności naukowej specjalizuje się w konstrukcjach murowych i zagadnieniach związanych z absorpcją promieniowania oraz występowaniem ryzyk w procesie inwestycyjnym. Ma na swoim koncie wiele publikacji naukowych. W 1997 r. zdobył uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. Jest autorem i współautorem wielu orzeczeń o stanie technicznym budynków, opracowań projektowych i inwentaryzacji budowlanych. Od 2006 r. sprawował funkcję Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Łodzi. Na stanowisko Zastępcy Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego powołany przez Ministra Infrastruktury z dniem 15 września 2011 r. Od 16 grudnia 2015 r. do 31 sierpnia 2016 r. pełnił obowiązki Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego. W okresie 1 września 2016 r. – 11 sierpnia 2017 r. na wniosek Prezesa Rady Ministrów sprawował funkcję Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Obecnie jest Kanclerzem Politechniki Łódzkiej.
dr inż. Józef SzmichPrezes Zarządu, Delia Cosmetics Sp. z o.o. dr inż. Józef SzmichPrezes Zarządu, Delia Cosmetics Sp. z o.o. Absolwent i wykładowca Wydziału Biochemii i Biotechnologii Politechniki Łódzkiej. Połączył naukę z biznesem, tworząc grupę kapitałową Delia Cosmetics. Od 1998 roku z sukcesami prowadzi działalność w branży kosmetycznej zarówno w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych. Obecnie jest znaczącym pracodawcą w regionie łódzkim, posiada pięć nowoczesnych laboratoriów, a także dwa zakłady produkcyjne o łącznej powierzchni ok. 10 tys.m2. Jest również pomysłodawcą Centrum Naukowo Badawczego dr Szmich, działającego przy łódzki Technoparku. Od 2014 jest członkiem Rady Nadzorczej Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego. Od wielu lat należy również do łódzkiego Klubu 500 - Stowarzyszenia Właścicieli, Prezesów i Dyrektorów Firm, Łódzkiej Izby Przemysłowo Handlowej oraz Konfederacji Lewiatan. Charyzmatyczny manager o ogromnej wiedzy z wielu dziedzin, wielokrotnie nagradzany w prestiżowych konkursach:
Członek Rady Nadzorczej Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego 2014
Ambasador Polskiej Gospodarki w kategorii „Eksporter” 2014
Nominacja w konkursie „Menadżer Roku 2014
Partner Innowacyjnej Edukacji Uniwersytetu Łódzkiego 2014
Partner Innowacyjnej Edukacji Uniwersytetu Łódzkiego 2010
Profesjonalny Menadżer Województwa Łódzkiego 2010
Profesjonalny Menadżer Województwa Łódzkiego 2007
Wyróżnienie w rankingu „Diamenty Forbesa” 2009
Nominacja do Lidera Polskiego Biznesu 2015
Manager Roku województwa łódzkiego 2015

Od początku swojej działalności w biznesie, wraz z żoną Aliną Szmich wspiera wiele organizacji charytatywnych, np. Caritas czy fundację Gajusz, dla której przeznaczył część zysku ze sprzedaży kluczowego produktu Delia Cosmetics – henny do brwi i rzęs. Ta aktywna działalność filantropijna została nagrodzona prestiżową statuetką Dobroczyńcy Roku 2017.
Sylwester Józef SzymalakPrezes Zarządu, Zakłady Chemiczne Organika S.A., Grupa Kapitałowa Organika Sylwester Józef SzymalakPrezes Zarządu, Zakłady Chemiczne Organika S.A., Grupa Kapitałowa Organika Absolwent Politechniki Łódzkiej -Wydziału Chemii Spożywczej kierunek:Technologia spożywcza-inżynier chemik Od 01.04.1993 Prezes Zarządu Grupy Kapitałowej „Organika” S.A. w Łodzi w skład której wchodzą przedsiębiorstwa o profilu produkcyjnym takie jak : Zakłady Chemiczne „ORGANIKA” i „ORGANIKA-CAR”- produkcja płynów eksploatacyjnych do samochodów i kosmetyków samochodowych, „OILTECH”- produkcja olejów samochodowych, SCHAUMAPLAST-ORGANIKA” -produkcja wyrobów ze spienionego polistyrenu , firma „ORTECH” . Od 1994 roku Prezes Zarządu Stowarzyszenia KLUB 500-Łódź Członek klubu ROTARY Club Łódź , w latach 2010-2011 wybrany na stanowisko Presidenta.
Tomasz SzymańskiDoradca podatkowy w Departamencie Kontroli Podatkowych Mariański Group Kancelarii Prawno-Podatkowej Tomasz SzymańskiDoradca podatkowy w Departamencie Kontroli Podatkowych Mariański Group Kancelarii Prawno-Podatkowej Reprezentuje podatników przed organami podatkowymi w prowadzonych kontrolach podatkowych, kontrolach celno-podatkowych, postępowaniach podatkowych oraz postępowaniach przed sądami administracyjnymi. Jest wysoko cenionym ekspertem z wieloletnim doświadczeniem w sprawach prowadzonych przed organami podatkowymi, szczególnie w zakresie podatku VAT i kontroli podatkowych. Posiada rozległą wiedzę w zakresie organizacji i funkcjonowania administracji podatkowej.
mec. Dorota TarnowskaRadca prawny, doradca podatkowy Partner Mariański Group Kancelarii Prawno-Podatkowej Sp. K. mec. Dorota Tarnowskaradca prawny, doradca podatkowy Partner Mariański Group Kancelarii Prawno-Podatkowej Sp. K. Posiada bogate doświadczenie w zakresie szeroko pojętego prawa handlowego, cywilnego oraz podatkowego, w tym prawnej obsługi korporacyjnej spółek i grup kapitałowych oraz w procesach przekształcenia i połączenia spółek. Na co dzień zajmuje się wsparciem prawno-podatkowym polskich firm rodzinnych, również w zakresie sukcesji przedsiębiorstw na gruncie prawa handlowego i spadkowego.
Karina TrafnaPrezes Zarządu KiDS&Co. Karina TrafnaPrezes Zarządu KiDS&Co. Od 2006 roku rozwija w Polsce projekt wspierania rodziców w wychowaniu dzieci. Założycielka nowoczesnych, dwujęzycznych przedszkoli oraz współautorka programów realizujących idee wychowywania nowej generacji Polaków. Z sukcesem łącząca doświadczenia zdobyte na rynku kapitałowym z rozwojem KiDS&Co. – pierwszego ogólnopolskiego operatora, którego celem jest otwieranie i prowadzenie przedszkoli i żłobków firmowych i przybiurowcowych. Na co dzień mama dwóch młodych mężczyzn: 7-letniego Franka oraz 12-letniego Filipa.
Szymon UczciwekDyrektor Centrum Konsultingu COMARCH Szymon UczciwekDyrektor Centrum Konsultingu COMARCH Pan Szymon Uczciwek jest dyrektorem działu rozwoju produktów i konsultingu w Comarch. Jego zakres wiedzy i działalności pokrywa takie obszary jak systemy do zarządzania pracownikami i usługami terenowymi dla firm sektora telekomunikacji, usług publicznych, finansowego oraz branż związanych z utrzymaniem infrastruktury; aplikacje rozwiązań Internetu Rzeczy; rozwiązania do zarządzania biznesem i siecią firm telekomunikacyjnych. Pan Szymon Uczciwek ukończył studia magisterskie na Politechnice Łódzkiej w zakresie Technologii Internetowych, jest certyfikowanym ekspertem w zakresie zarządzaniami projektami i analizy biznesowej uwzględniając metodyki ITIL, Prince oraz TMF Frameworx. Dzięki doświadczeniu w technologiach mobilnych oraz Internetu Rzeczy Pan Szymon Uczciwek wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązania w taki sposób aby prowadziły do realnych i mierzalnych korzyści biznesowych. Przy połączeniu wiedzy biznesowej i technicznej ciągle szuka rozwiązań do usprawniania procesów i efektywności organizacji.
prof. Günter VerheugenKomisarz Unii Europejskiej ds. Rozszerzenia Unii (lata 1999 – 2004), Komisarz ds. Przedsiębiorstw i Przemysłu (lata 2004 – 2010) prof. Günter VerheugenKomisarz Unii Europejskiej ds. Rozszerzenia Unii (lata 1999 – 2004), Komisarz ds. Przedsiębiorstw i Przemysłu (lata 2004 – 2010)

1963-1965 stażysta w dzienniku "Neue Rhein-Neue Ruhr-Zeitung"

1965-1969 studia z zakresu historii, socjologii i nauk politycznych w Kolonii i Bonn

1969-1974 kierownik działów ds. Public Relations w Federalnym Ministerstwie Spraw Wewnętrznych

1974-1976 Kierownik Zespołu ds. Analiz i Informacji w Federalnym Urzędzie ds. Zagranicznych

1977-1978 federalny przewodniczący Partii Wolnych Demokratów (FDP)

1978-1982 sekretarz generalny FDP

w 1982 r. wstąpił do Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD)

1983-1999 deputowany do Bundestagu

1983-1998 członek Komisji Bundestagu ds. Zagranicznych

1986-1987 rzecznik zarządu krajowego SPD

1987-1989 redaktor naczelny "Vorwärts", organu prasowego SPD

1990-1999 przewodniczący Rady Programowej rozgłośni Deutsche Welle

1992 przewodniczący Komisji Specjalnej Bundestagu ds. Unii Europejskiej

1993-1995 Sekretarz generalny SPD

1994-1997 zastępca przewodniczącego SPD,

Grupa Parlamentarna ds. Polityki Zagranicznej, Bezpieczeństwa i Rozwoju

1997 przewodniczący Międzynarodowego Socjalistycznego Komitetu ds. Pokoju, Bezpieczeństwa i Rozbrojenia

1998-1999 minister stanu ds. europejskich

1999-2004 członek Komisji Europejskiej, odpowiedzialny za rozszerzenie oraz za europejską politykę sąsiedztwa (od 2002)

2004-2010 wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, odpowiedzialny za sprawy przedsiębiorczości i przemysłu

2007-2010 współprzewodniczący Transatlantyckiej Rady Gospodarczej ze strony UE

od 2010 profesor honorowy Uniwersytetu Europejskiego Viadrina, współzałożyciel i dyrektor zarządzający The European Experience Company GmbH, Potsdam

Od 2012 dyrektor Goerdeler College (Fundacja im. Roberta Boscha)

Od 2014 wiceprzewodniczący Forum Niemiecko-Ukraińskiego

2015 członek niezależnej grupy eksperckiej opracowującej program modernizacji Ukrainy (stowarzyszenie i integracja europejska, handel, energetyka, transport infrastruktura informatyczna).

dr Wojciech WarskiWiceprzewodniczący Rady Dialogu Społecznego, Przewodniczący Konwentu Business Centre Club dr Wojciech WarskiWiceprzewodniczący Rady Dialogu Społecznego, Przewodniczący Konwentu Business Centre Club Absolwent Politechniki Warszawskiej, doktorat w dziedzinie informatyki obronił w 1986 r. Od 1990 r. przedsiębiorca, właściciel i szef firmy informatycznej SOFTEX DATA SA. Wielokrotnie honorowany za wprowadzanie na polski rynek nowatorskich rozwiązań i technologii, m.in. tytułem Mazowieckiej Firmy Roku w dziedzinie IT. Od połowy lat 90. mocno zaangażowany w działalność w organizacjach przedsiębiorców, ekspert gospodarczy BCC, od 2007 r. przewodniczący Konwentu BCC, od 2008 r. w składzie Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych. Obecnie jej wiceprzewodniczący. W powołanym w maju 2102 r. Gospodarczym Gabinecie Cieni BCC – minister ds. zagranicznej promocji przedsiębiorców.
Gedeon W. WernerPrezes Aquarius Management Gedeon W. WernerPrezes Aquarius Management Z sukcesem łączy międzynarodowe, polsko-amerykańskie doświadczenie biznesowe z akademickim. Od 2011 pełni funkcję Prezesa w Aquarius Management, gdzie z ramienia inwestora nadzoruje tworzenie i realizację strategii spółek portfelowych, wdrażanie planów operacyjnych oraz relacji inwestorskich z partnerami biznesowymi. W latach 2004 – 2011 jako Prezes i założyciel firmy Workforce Innovations nadzorował i realizował międzynarodowe projekty finansowane m.in. przez Unię Europejską i Rząd Stanów Zjednoczonych mające na celu efektywny lokalny rozwój gospodarczy jak i rozwój sektora MŚP w Europie Środkowo-Wschodniej i Azji. W latach 2000 – 2004 pracując w firmie Worldwide Strategies jako Zastępca Dyrektora odpowiadał za inicjowanie i wdrażanie programów rozwojowych z dziedziny rynku pracy, pozyskiwał partnerstwa strategiczne w ramach współpracy z instytucjami rządowymi, akademickimi, non-profit i organizacjami biznesowymi (USA, Polska, Europa Środkowo-Wschodnia, Kazachstan i Tanzania). Posiada wieloletnie, międzynarodowe doświadczenie akademickie. Jako przedstawiciel Robert H. Smith School of Business Uniwersytetu Stanowego Maryland był współtwórcą i pierwszym Dyrektorem Wykonawczym w Polsko-Amerykańskim Centrum Zarządzania na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Tworzył i zarządzał programami kształcenia menadżerów (programy MBA w Europie Środkowej). Opracował koncepcję i prowadził nadzór nad realizacją programu „Center of Excellence in Management Education” w Rosji. Zainicjował i współtworzył nowe partnerskie programy akademickie z Uniwersytetem Bocconi i Uniwersytetem Udine we Włoszech oraz Uniwersytetem Stanowym z Karoliny Południowej, USA. Autor i współautor publikacji z dziedziny rynku pracy, współpracy z mniejszościami etnicznymi, dwukrotnie odznaczony Medalem Honorowym za zasługi w dziedzinie Nauki i Edukacji. Absolwent University of Michigan w Ann Arbor, USA oraz Grand Valley State University.
Prof. dr hab. inż. Sławomir WiakRektor Politechniki Łódzkiej Prof. dr hab. inż. Sławomir WiakRektor Politechniki Łódzkiej Rektor Politechniki Łódzkiej od 2016 roku. Wybitny naukowiec, doświadczony organizator życia akademickiego oraz animator współpracy nauki i biznesu. Pełniąc wielorakie funkcje administracyjne i organizacyjne uczestniczył w opracowywaniu interdyscyplinarnych programów rozwojowych, analiz i studiów strategicznych na poziomie regionu, kraju i na arenie międzynarodowej. Absolwent Wydziału Elektrotechniki Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej. Dyrektor Instytutu Mechatroniki i Systemów Informatycznych od 2007, Dziekan Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej w kadencji 2008–2012, Prorektor ds. Edukacji Politechniki Łódzkiej w kadencji 2012-2016. Dorobek naukowy obejmuje ponad 400 artykułów i 18 monografii. Współpracuje z ośrodkami naukowymi za granicą, m.in. z uniwersytetami w Southampton, Pawii, Arras, Atenach, Mariborze, Coimbrze, Vigo, Maribor oraz Pradze.
Alicja WojciechowskaWspółwłaściciel firmy Alles Company Sp. z o.o. Alicja WojciechowskaWspółwłaściciel firmy Alles Company Sp. z o.o. Prowadzi rodzinną firmę Alles zajmująca się projektowaniem, produkcja i sprzedażą bielizny dla każdej kobiety, w każdym wieku i na każdą potrzebę życiową. Jest sponsorem tytularnym i strategicznym klubu koszykówki kobiet ALLES BASKET GŁOWNO. Bierze czynny udział w życiu organizacji, instytucji, szkół, stowarzyszeń i fundacji, które działają na rzecz społeczności lokalnej. We wszystkich szkołach miasta i gminy Głowno organizuje konkurs MŁODY KREATOR PRZEDSIĘBIORCZOŚCI. Jest pomysłodawcą, organizatorem oraz fundatorem nagród MKP dla uczniów wyróżniających się cechami przedsiębiorcy. Utożsamia się z powiedzeniem Alberta Einsteina: „Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia." Osobiste wyróżnienia: Nominacja do tytułu DARCZYŃCA ROKU, Srebrna Odznaka Polskiego Związku Niewidomych, Złota Odznaka Polskiego Związku Niewidomych, tytuł nadany przez Radę Miasta - Zasłużony dla Miasta Głowna, Brązowy Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Lecha Kaczyńskiego, Tytuł AMBASADORKA PRZEDSIEBIORCZOSCI KOBIET w Polsce, Srebrna rok później Złota Honorowa Odznaka od Łódzkiego Związku Koszykówki, za zasługi na rzecz rozwoju koszykówki, Srebrny Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Bronisława Komorowskiego, Tytuł Kobieta Niezwykła Tytuł Ambasadora Dobrego Stylu, Tytuł Kobieta Przedsiębiorcza Województwa Łódzkiego, Tytuł Kobieta Charyzmatyczna, tytuł Charyzmatyczna Osobowość Roku Fashion 2016.
Hanna ZdanowskaPrezydent Miasta Łodzi Hanna ZdanowskaPrezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska urodziła się w Łodzi. Jest absolwentką XXVI Liceum Ogólnokształcącego. Ukończyła inżynierię środowiska na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Łódzkiej. Po studiach budowała łódzkie osiedla - Retkinię i Radogoszcz oraz prowadziła firmę odzieżową. Sześć lat pełniła funkcję dyrektora biura Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej. W 2006 roku Hanna Zdanowska została radną Rady Miejskiej, później wiceprezydentem Łodzi. Podlegały jej edukacja, sport oraz fundusze unijne. Jesienią 2007 roku wybrana posłanką do Sejmu RP z listy Platformy Obywatelskiej. Pełniła funkcję zastępcy przewodniczącego Komisji Nadzwyczajnej „Przyjazne Państwo" do spraw związanych z ograniczeniem biurokracji. 13 grudnia 2010 roku Hanna Zdanowska, po zwycięstwie w wyborach, samorządowych została zaprzysiężona na stanowisko Prezydenta Miasta Łodzi. Na drugą kadencję wybrana przez łodzian już w pierwszej turze wyborów 16 listopada 2014 r. Ponowną przysięgę złożyła 1 grudnia 2014 r.
Bożena ZiemniewiczPrezes i Dyrektor Generalny BRITISH CENTRE, ekspert Polskiej Komisji Akredytacyjnej ds. pracodawców Bożena ZiemniewiczPrezes i Dyrektor Generalny BRITISH CENTRE, ekspert Polskiej Komisji Akredytacyjnej ds. pracodawców Ekonomistka, absolwentka Handlu Zagranicznego na Wydziale Socjologiczno-Ekonomicznym UŁ, absolwentka programu dyplomatycznego Akademii Spraw Zagranicznych, praktyk NLP (dyplom Richarda Bandlera), coach, społecznik zaangażowany w prace samorządu branżowego rynku usług rozwojowych w ramach Polskiej Izby Firm Szkoleniowych (wiceprzewodnicząca Rady i Pełnomocnik w regionie łódzkim) i samorządu gospodarczego jako wiceprezes Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej i wiceprezes Klubu 500-Łódź Stowarzyszenia Właścicieli, Prezesów i Dyrektorów Firm. Absolwent VIP Uniwersytetu Łódzkiego. Od 24 lat prezes i dyrektor generalny BRITISH CENTRE - szkoły języków obcych i Autoryzowanego Centrum Egzaminacyjnego Cambridge University - szczycących się wieloma nagrodami, w tym Nagrodą Gospodarczą Województwa Łódzkiego, EuroCertyfikatem 2007 i 2010, certyfikatem SOLIDNA MARKA - Firma Roku 2010 PRIMUS INTER PARES, Gepard Biznesu 2012, Firma Przyjazna Nauce 2014, Best Quality 2015 oraz znakiem jakości DEKRA Standard Usług Rozwojowych 2.0. Ambasadorka Przedsiębiorczości Kobiet 2014. Prezes Stowarzyszenia Lifelong Learning. Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego Oddział w Łodzi. Laureatka nagrody Złoty Flipchart za zasługi dla środowiska firm szkoleniowych, Kobieta Roku 2011, laureatka nagrody za kreatywność i inspirację dla innych „Kobieta Kreuje” 2012, laureatka plebiscytu „Kobieta Przedsiębiorcza Województwa Łódzkiego 2014”, „Businesswoman Roku 2014” magazynu „Businesswoman & Life”. Nominowana do tytułu Menedżer Roku Województwa Łódzkiego 2015. Odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi 2016 i Honorową Złotą Odznaką KIG 2015.
Marek ZuberPolski ekonomista, analityk rynków finansowych, ekspert i doradca finansowy Marek ZuberPolski ekonomista, analityk rynków finansowych, ekspert i doradca finansowy Prowadzi działalność w obszarze doradztwa finansowo- kapitałowego. Studiował na Wydziale Finansów i Bankowości Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz na Wydziale Elektroniki, Automatyki i Elektroniki Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Po studiach pracował jako analityk i ekonomista w Banku Przemysłowo-Handlowym i połączonym BPH PBK. Następnie rozpoczął własną działalność w zakresie sporządzania prognoz makroekonomicznych i rynkowych, analizy przedsiębiorstw, zarządzania finansami. Doświadczenie zawodowe zdobywał również jako Główny Ekonomista w firmie doradztwa Finansowego TMS i biurze maklerskim TMS Brokers, główny ekonomista Internetowego Domu Maklerskiego, a także wykładowca w Akademii Toyoty. Jest wykładowcą na studiach MBA w Akademii Leona Koźmińskiego. Zasiadał w wielu radach nadzorczych. Jest członkiem rady naukowej Akademii Eurocash. Był szefem doradców ekonomicznych premiera Kazimierza Marcinkiewicza, nagrodzonym prestiżową nagrodą „Polityczny doradca roku”.